Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Rehabilitacja Plomienia w meczu z SPS Zduńska Wola

I liga: Rehabilitacja Plomienia w meczu z SPS Zduńska Wola

Pełna rehabilitacja - tak można mówić o rewanżu Płomienia Sosnowiec z SPS Zduńska Wola. W środowym meczu przedostatniej kolejki fazy zasadniczej I ligi, gospodarze ograli beniaminka ze Zduńskiej Woli w trzech setach.

W meczu przed ostatniej kolejki rozgrywek I ligi SPS Zduńska Wola przegrał na wyjeździe z zliderem tabeli Płomieniem Sosnowiec 0:3.

Wczorajszy mecz był bardzo ważny dla obu drużyn. Przeciwnik walczący o utrzymanie w I lidze mężczyzn szuka zawsze brakujących punktów. Stąd Plomień musial batdzo uważać na poczynania SPS-u, tym bardziej, że rywal już raz wygrał! Z pewnością też chciał powtórzyć sensacyjne zwycięstwo z I rundy zasadniczej. Ambitni siatkarze z Zagłębia zapowiadali jednak srogi rewanż.Mimo porażki, cieszyli się wczoraj także siatkarze SPS-u Zduńska Wola. Sprawiła to porażka w Bełchatowie Pronaru Hajnówka 1:3 (główny rywal SPS-u w walce o utrzymanie się). Oznaczało to, że na jedną kolejke przed zakończeniem rozgrywek SPS zapewnił sobie awans do play-off o utrzymanie w lidze.

Dzięki zwycięstwu za trzy oczka, niezależnie od wyników w ostatniej kolejce, podopieczni trenera Mirosława Zawieracza z sosnowieckiego Płomienia, zapewnili sobie start w play-off o awans do PLS-u z pierwszej pozycji.

Płomień Sosnowiec SSA – SPS Zduńska Wola 3:0

(25:19, 25:16, 25:14)

Składy:

Płomień SSA: Grygiel, Kosok, Łomacz, Szulik, Jurkojć, Legień i Stańczak (l) oraz Kudłacik, Tomczyk, Kiwior

SPS Zduńska Wola: Kordysz, Zalewski, Matejczyk, Jaskulski, Pierzchalski, Łukaszczyk i Andrzejewski (l) oraz Kusztelak, Hendel

źródło: inf. własna, kazimierzplomien.pl, sps.zd-wola.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved