Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dialog Gwardia z Naftą już w piątek

Dialog Gwardia z Naftą już w piątek

Mecz wrocławianek z wiceliderkami tabeli, rozpocznie 16. kolejkę LSK. Po zdobyciu punktu w Muszynie, w piątek Dialog Gwardia będzie chciała co najmniej powtórzyć taki rezultat.

Powiało umiarkowanym optymizmem

Po bardzo udanych mistrzostwach Polski juniorek, gdzie młode gwardzistki zdobyły pierwsze miejsce (w „złotym” zespole występowały zawodniczki LSK: Marta Haładyn i Aleksandra Krzos – red) i zdobyciu punktu w Muszynie trochę optymizmu wlały wrocławianki w serca dolnośląskich kibiców. W Muszynie w dalszym ciągu trener Rafał Błaszczyk nie mógł skorzystać w pełni z umiejętności Bogusi Barańskiej a mimo to Dialog wygrywał już 2-0 i niewiele brakowało do sukcesu nawet za trzy punkty. Ostatecznie Gwardia zdobyła punkt, ale cieszy wyższa skuteczność zespołu, pełna koncentracja w meczu uważanym za niezwykle trudny, bo przecież po drugiej stronie siatki stał aktualny mistrz Polski. Trochę jest powodów do małego optymizmu, ale trzeba pamiętać, że z Muszynianką gwardzistki zawsze potrafiły nawiązać grę, gorzej natomiast zazwyczaj wypadały z Naftą, rywalem, który już w piątek zawita do hali Orbita.Piła – „Matlakland”

Jerzy Matlak to trener, który zbudował potęgę pilskiej siatkówki kobiet. Wielokrotne mistrzostwa Polski i Puchar Polski częste występy w europejskich rozgrywkach to w dużej mierze zasługa szkoleniowca, który z Piłą zdobył już niemal wszystko. Wydawało się, że w tym roku Nafta nie będzie tak silna jak choćby w poprzednim sezonie (wicemistrzostwo kraju w 2005/2006-red), ale to były płonne nadzieję ich rywali, bowiem znów trener Matlak zbudował zespół, który będzie walczył o złoty medal MP. Wygrane w tym roku z czołówką LSK, oprócz Winiar Kalisz, dają obecnie pilankom pewne drugie miejsce w lidze i bardzo dobre ustawienie przed rundą play-off. Beata Strządała i Agnieszka Kosmatka niezmiennie od lat należą do najważniejszych części „Matlaklandu”. Zawodniczki te, to „stalowy kręgosłup” zespołu i dopóki „Twin Towers LSK” grają dobrze, dopóty Nafta jest zawsze groźna. Jerzy Matlak zazwyczaj dba o to, aby efektywnie dobrać do tej dwójki dobrą rozgrywająca (obecnie Katarzyna Skorupa – red) oraz w miarę odpowiednie środkowe, i za każdym razem zespół z Wielkopolski należy do najlepszych w lidze. Jak Matlak to robi? To już jego słodka tajemnica.

To nie Bogatynia

Dialog Gwardia – Nafta Piła 3-0 – science fiction? Nie, to tylko wynik z turnieju Bogatynia Cup 2006. Przed sezonem Gwardia pokonała Naftę 3-0. Grając bardzo dobrze i konsekwentnie zawodniczki Rafała Błaszczyka nie miały problemu z pokonaniem dziewięciu Pilanek ( w ostatniej chwili dołączyła do zespołu z Piły na testy Amerynka Jayla Jackson). W najbliższy piątek taki wynik byłby sensacją dnia we wszystkich serwisach sportowych, bowiem Katarzyna Skorupa, Brazylijka Teixeira czy Irina Starzyńska plus wspomniany duet Kosmatka-Strzadała przegrały 0-3 w bieżących rozgrywkach tylko raz, z Winiarami Kalisz. Warto pomarzyć, ale wracając do rzeczywistości, to trudno liczyć sympatykom siatkówki na Dolnym Śląsku na podobny wynik w ten weekend w Orbicie. Siatkarki z Krupniczej mają za zadanie podjąć walkę, podobnie jak w Muszynie, a o końcowym rezultacie zadecydują efekty mobilizacji oraz również dyspozycja dnia pilanek. Nie wiadomo jeszcze w jakim stopniu Bogumiła Barańska jest już gotowa do gry oraz czy Agnieszka Jagiełło wesprze w pełni sił swoją drużynę. Niestety dla wrocławianek, żadne L-4 nie pomoże im w trudnej walce o awans do play-off, więc lepiej, aby w ogóle nie było śladu tego „druczku” w piątkowym meczu.

Dialog Gwardia Wrocław – Nafta Piła

Wrocław, hala Orbita ul. Wejherowska 2, piątek, g. 18.00.

Zobacz również:

Tabela i harmonogram 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved