Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie I rundy play-off II ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie I rundy play-off II ligi mężczyzn

Za nami pierwsza runda play-off w II lidze mężczyzn. Sześć drużyn rozegrało aż pięć spotkań, by w końcu kibice dowiedzieli się która z nich awansuje dalej. A już za dwa tygodnie na parkiety powrócą odpoczywające najlepsze dwa zespoły z poszczególnych grup.

W pierwszej rundzie play-off zespoły z miejsc 1. i 2. pauzowały. Pozostałe drużyny rozegrały spotkania (rywalizacje A, B, C, D) i po ponad dwutygodniowych zmaganiach poznaliśmy zwycięzców poszczególnych spotkań, którzy zagrają w drugiej rundzie play-off. W ramach przypomnienia poszczególnych par zobacz tutaj.

Zwycięzcy z grup A i B rozegrają drugą rundę play-off o miejsca 1-4 z pauzującymi do tej pory, dwoma zespołami w każdej z czterech grup. Zespoły przegrane w rywalizacji A i B zajęły odpowiednio 5. i 6. miejsce w klasyfikacji końcowej. Na tym zakończyły swoje rozgrywki w sezonie 2006/2007. Zwycięzcy spotkań C i D zajęły 7. i 8. miejsce w klasyfikacji końcowej w zależności od miejsca zajmowanego po rundzie zasadniczej. Dwa ostatnie zespoły (przegrany z rywalizacji C i D) będą toczyły między sobą rywalizację o szansę gry w meczu barażowym.
Grupa I:

Czterech spotkań potrzebowali siatkarze szczecińskiego Morza Bałtyk, by wygrać z poznańskim AZS-em rywalizację o najlepszą czwórkę ligi. Szczecinianie wygrali dwa ostatnie spotkania przed własną publicznością i w kolejnych meczach spotkają się z GTS Gdańsk. W drugiej parze górą byli międzyrzeczanie, którzy po dwóch wygranych u siebie, w Zielonej Górze rozegrali tylko jedno spotkanie i pewnie awansowali dalej. Kolejne trzy mecze zagrają już z sąsiadem zza miedzy – Olimpią Sulęcin.

AZS KU UAM Poznań i Stelmet AZS UZ Zielona Góra zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce w grupie.

Ciekawie toczyła się rywalizacji o miejsca 7-10. Najbardziej zacięte spotkania rozegrali między sobą coraz lepiej grający pod koniec rundy zasadniczej zespół Sudety Kamienna Góra z Ikarem Legnica. W efkcie piąty mecz wygrali kamiennogórzanie. Natomiast Orion Sulechów bez większych problemów wywalczył sobie siódme miejsce w lidze pokonując Chrobrego Głogów.

Ply-off w grupie 1. II ligi mężczyzn


Grupa II

Raciborzanie po jednej wygranej w Sycowie mieli nadzieję na chociażby jedną wygraną u siebie. Nie udało się. Dalej awansowali sycowianie, którzy po tie-breakach w obu spotkaniach w Raciborzu, pokonali miejscowe Rafako. W drugiej rywalizacji o pierwszą czwórkę lepsi okazali się siatkarze z Częstochowy, którym wystarczyły trzy mecze do pokonania Karo Strzelec Opolskich. A za dwa tygodnie czeka ich przeprawa z liderem grupy Juventurem Wałbrzych. W drugiej parze spotka się Rosiek Syców z równie mocną drużyną Czarni Wirex Rząśnia.

Rafako Racibórz i Karo Strzelce Opolskie zajęli odpowiedni 5. i 6. miejsce w grupie.

Także w grupie 2. zacięta walka toczyła się o miejsca 7-8. Podopiecznym Zbigniewa Rektora z Politechniki Opolskiej nie udało się jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść piątego spotkania rozgrywanego u siebie i musieli uznać wyższość łódzkiego UKS-u. W drugiej parze w trzech spotkaniach zakończyła się rywalizacja pomiędzy Wartą Działoszyn i AZS-em Politechniki Śląskiej. Lepsi okazali się Ci pierwsi.

Ply-off w grupie 2. II ligi mężczyzn


Grupa III

Beniaminek KKS Kozienice, rewelacyjnie spisujący się w lidze, nie zawiódł również i w play-off. W trzech meczach pokonał Pekpol Ostrołęka i w drugiej rundzie spotka się z dugą po rundzie zasadniczej Wilgą Garwolin. W drugim meczu o finał grupy 3., spotkają się Trefl Gdańsk i Legia Warszawa, która pokonała w miniony weekend akademików z Olsztyna. Teraz przyjdzie jej się zmierzyć z największym pretendentem do awansu do I ligi.

Pekpol Ostrołęka i AZS UWM Olsztyn zajęły odpowiednio 5. i 6. miejsce w tabeli.

Ponieważ w grupie 3. grał SMS III Spała, zespół, który zajął 7. miejsce (MKS MDK Gmina Zawidz Warszawa) swoje rozgrywki zakończył już na rundzie zasadniczej. Pozostałe zespoły (bez SMS-u) rozegrały między sobą spotkania o miejsca 8-9. Zwycięsko z rywalizacji wyszedł Ślepsk Augustów, który pokonał Gwardię Szczytno w trzech meczach.

Ply-off w grupie 3. II ligi mężczyzn


Grupa IV

WTS Warka i Cukrownik Lublin, najdłużej, bo aż w pięciu meczach, toczyły walkę o prawo gry w czwórce najlepszych zespołów grupy. Oba zespoły wygrały swoje spotkania na wyjeździe, a do piątego meczu doszło na ziemi wareckiej. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali po tie-break`u. Wareccy siatkarze w II rundzie play-off spotkają się z Błękitnymi Ropczyce. W drugiej parze MKS MOS Będzin rozegra conajmniej trzy spotkania z radomskim Jadarem II, który wygrał rywalizację z Górnikiem Radlin, pokonując go cztery razy w meczach o miejsca 1-6.

Cukrownik Lublin i Górnik Radlin zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce w tabeli.

Ponieważ w grupie 4., podobnie jak w gr. 3., grał SMS II Spała, zespół, który zajął 7. miejsce (Karpaty Krosno) swoje rozgrywki zakończył już na rundzie zasadniczej. Pozostałe zespoły (bez SMS-u) rozegrały między sobą spotkania o miejsca 8-9. Zwycięsko z rywalizacji wyszedł MKS Andrychów, który pokonał Okocimski Brzesko w czterech meczach.

Ply-off w grupie 4. II ligi mężczyzn


Druga runda play-off rozpocznie się 24 marca.

Warto wspomnieć, że awans do I ligi mają zapewnione dwie zwycięskie drużyny (trzecia runda play-off), wyłonione z par:

A. Zwycięzca Grupy 4 – Zwycięzca Grupy 1

B. Zwycięzca Grupy 2 – Zwycięzca Grupy 3

Kto to będzie dowiemy się najwcześniej 21 kwietnia 2007 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved