Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > RPA Perugia pokonała Cimone Modena

RPA Perugia pokonała Cimone Modena

Znakomicie w ostatnich meczach Serie A spisuje się RPA Perugia Sebastiana Świderskiego. Przed tygodniem, w granym awansem meczu 21. kolejki, siatkarze Perugii wygrali z Coprą Piacenza 3:2. Dzisiaj odrabiając zaległość z 20. kolejki, ograli Cimone Modena na jej parkiecie.

W środę rozegrany został zaległy mecz 20. kolejki Serie A. Zmierzyła się w nim RPA Perugia z Cimone Modena. Całe spotkanie w barwach Perugii rozegrał Sebastian Świderski.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze Perugii, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:2. Dzięki świetnej grze w ataku Świderskiego i Stokra, przewagę tę utrzymali w dalszej części seta (17:11). Gdy na tablicy widniał wynik 21:15, z pewnością mało kto wierzył, że Modena jest w stanie nawiązać jeszcze walkę. A jednak stało się inaczej. Perugia, rozluźniona wysokim prowadzeniem, zaczęła popełniać masę własnych błędów. W końcówce zrobiło się bardzo nerwowo, gdy przy stanie 24:20, Perugia straciła kolejno 3 punkty. Na szczęście dla zespołu Świderskiego, Giombini zaserwował w aut.

Set drugi ponownie rozpoczął się od świetnej gry Perugii. Już na początku partii pojawił się Braga, który zastąpił Di Franco. Wysoka skuteczność w ataku i bloku sprawiła, że drużyna Świderskiego ponownie szybko wyszła na prowadzenie 8:3, a następnie 16:14. Później gra wyrównała się i z pewnością wielu widzów liczyło na zaciętą końcówkę. Przy stanie 21:20, Lebl wybił z głowy graczom Modeny myśli o wygranej, blokując wszystkie ich ataki.

Jeśli zawodnicy Modeny chcieli marzyć o zatrzymaniu w Modenie choćby jednego punktu, nie mogli sobie pozwolić na przegrana w trzecim secie. Fakt ten wyraźnie zmobilizował ich do lepszej gry. Przez całą partię trwała wyrównana walka, ale to Perugia prowadziła 1-2 punktami. Dopiero w końcówce Modena zdołała odrobić straty i wyjść na prowadzenie, ostatecznie zwyciężając 26:24.

Początek seta czwartego sugerował, że o zwycięstwie decydował będzie tie-break – na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsi byli gracze Perugii, prowadząc 8:7. Modena potwierdziła, że daleka jest od świetnej formy i bardzo łatwo zaczęła tracić punkty. Na drugiej przerwie technicznej przegrywała już 16:12.. Cud nie zdarzył się i Perugia pewnie dowiozła zwycięstwo, tym samym pokonując 3:1 Modenę.

W zespole Perugii najwięcej punktów zdobył Czech Jan Stokr, który otrzymał nominację na MVP spotkania. Aż 5 punktów zdobył on asami serwisowymi. Inny Czech Martin Lebl zdobył 16 punktów, w tym 6 blokiem. Sebastian Świderski może być ze swojego występu zadowolony tylko połowicznie. Co prawda zdobył 13 punktów (1 as serwisowy i 2 bloki), ale na 11 przyjmowanych piłek po zagrywce rywali, popełnił aż 5 błędów – ponad połowę wszystkich, jakie na koncie miał zespół Perugii (8). 23 punkty dla Cimone Modena zdobył Leondino Giombini, 16 dorzucił Brazylijczyk Luiz Felipe Fonteles, a 14 – jego rodak, Murilo Endres.

Cimone Modena – RPA Perugia 1:3

(21:25, 23:25, 26:24, 20:25)

Cimone Modena: Bellini 2, Giombini 23, Tagliatti 3, Giani 5, Felipe 16, Murilo 14; Casoli (L), Cardona 3.

RPA Perugia: Sottile 1, Stokr 21, Lebl 16, Di Franco 5, Świderski 13, Vujevic 9; Pippi (L), Sanko, Braga 4, Perez, Saraceni 1, Bucaioni.