Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kto spadnie z LSK?

Kto spadnie z LSK?

Sytuacja w ekstraklasie siatkarek jest bardzo emocjonująca. O ile na przodzie ligowej tabeli już prawie wszystko wiadomo, w dolnych rejonach panuje niesamowity ścisk. Do końca rundy zasadniczej pozostały trzy kolejki, a aż pięć zespołów nie jest pewnych ligowego bytu.

Energa Gedania Gdańsk, Stal Mielec, Pronar Zeto Astwa Białystok, IDM Swarzędzkie Meble SA AZS AWF Poznań i Dialog Gwardia Wrocław – oto pełna lista zespołów, które walczą o pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet.

Na razie ostatnią pozycję w tabeli okupują zawodniczki z Poznania. Jednak one mają o wiele lepszy terminarz trzech ostatnich kolejek niż koleżanki z Wrocławia i Białegostoku. Najbliższe spotkanie podopiecznych Wojciecha Lalka ze Stalą Mielec jest traktowane jako to „o sześć punktów”. Obie ekipy walczą przecież o utrzymanie. Mało tego tydzień później poznanianki pojadą do Gdańska, gdzie również będą rywalizować z zespołem z „drugiej piątki”. – Myślę, że zespół z Poznania awansuje do czołowej ósemki – powiedziała Dominika Koczorowska, która kiedyś występowała w stolicy Wielkopolski, a obecnie reprezentuje barwy zespołu z Białegostoku.Do spotkania w Mielcu przygotowujemy się bardzo starannie – zadeklarował Lalek. – Od wtorku przebywamy nawet na specjalnym, dłuższym zgrupowaniu. Gramy o wszystko.

W Mielcu również jest nerwowo. Ewentualne zwycięstwo nad poznaniankami pozwoli siatkarkom z Mielca odetchnąć. Przegrana… – Lepiej nie mówić – stwierdził prezes Stali, Marian Grzanka. – W niedzielę stoczymy najważniejsze spotkanie obecnego sezonu. Bitwy z Poznaniem nie możemy przegrać

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved