Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Jesteśmy jak Janosik

Jan Such: Jesteśmy jak Janosik

- Jesteśmy jak Janosik - mówi Jan Such. - Zabieramy bogatym, a rozdajemy biednym. W przypadku Asseco Resovii w porównaniu ze słynnym rozbójnikiem jest sporo racji.

Rzeszowianie w tym sezonie „zabrali” pięć punktów PZU AZS Olsztyn, trzy Jastrzębskiemu Węglowi i dwa Wkręt-Metowi Domexowi AZS-owi Częstochowa. Bilans jest doprawdy imponujący, biorąc pod uwagę, że ta trójka drużyn jest wymieniana w gronie kandydatów do mistrzostwa Polski.

Wszystko wskazuje na to, że to nie będzie koniec „łupów rzeszowskiego Janosika” w rundzie zasadniczej. Asseco Resovia zagra jeszcze w rundzie zasadniczej z BOT Skrą Bełchatów na wyjeździe i Jastrzębskim Węglem u siebie. Kolejne zdobycze są całkiem realne.Cały bilans Asseco Resovii psują „rozdane” punkty w meczach ze słabszymi rywalami. – Najważniejsze, że w klubie wszyscy zachowali spokój – mówi Jan Such. – Po porażce z Delectą, którą widzę w fazie play off, rozmawiał z nami sponsor i mówił, że nic się nie stało. Walczymy dalej.

Wczorajsze zwycięstwo w Olsztynie 3:0 cały rzeszowski zespół przyjął z ogromną radością. – Mamy z czego się cieszyć – powiedział trener zespołu. – Raduje nas zarówno wynik jak i gra, która była na pełnym luzie. Wszyscy spisali się świetnie. Nasz debiutant Tomasz Kusior zaraz po wejściu miał ważny blok. Cały czas podkreślam, że szykujemy się na play off.

Trener Jan Such podkreślił, że w końcówce fazy zasadniczej niespokojnie jest w Bydgoszczy, Radomiu i Warszawie, a mecz w ostatniej kolejce pomiędzy dwoma ostatnimi drużynami zadecyduje o ósmej lokacie w tabeli.

W trzech ostatnich kolejkach, po rozegraniu awansem spotkania z PZU AZS, Asseco wystąpi dwa razy. – Ostatnio ciężko pracowaliśmy, ale uzgodniłem z zawodnikami, że po spotkaniu z Jastrzębiem dostaną cztery dni wolnego – powiedział trener Such.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved