Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grupo 2002 Murcia niszczy rywalki w lidze hiszpańskiej

Grupo 2002 Murcia niszczy rywalki w lidze hiszpańskiej

Zespoły ligi hiszpańskiej kobiet grają dziś mecze 24. kolejki. Zdobywczynie Pucharu Top Teams - siatkarki Grupo 2002 Murcia, rozgromiły w meczu wyjazdowym Albacete. Spar Tenerife Marichal wygrał 3:0 z Ribeira Sacra.

Podopieczne brazylijskiego szkoleniowca Paulo Coco – siatkarki Grupo 2002 Murcia, z Małgorzatą Glinką i Agatą Mróz w składzie zniszczyły wręcz w meczu wyjazdowym niezłą, bo zajmującą 3. miejsce w tabeli, ekipę Albacete. Trzy rozegrane sety trwały raptem 62 minuty, a w drugim z nich gospodynie zdobyły zaledwie 9 punktów. Niekwestionowaną królową drużyny z Murcii jest mistrzyni świata – Ljubow Kilić, która w tym meczu zdobyła 15 punktów, w tym aż 4 po asach serwisowych. 13 punktów zdobyła mistrzyni ataku – Nancy Metcalf (11 punktów po ataku). Annerys Vargas, ze swoich 12 punktów, aż 4 zdobyła blokiem. Polki pojawiły się na parkiecie w wyjściowym składzie. Agata Mróz zagrała tylko w dwóch pierwszych setach, zdobywając tylko 1 punkt. Małgorzata Glinka grała cału mecz i punktowała 8 razy. Liderką gospodyń była zdobywczymi 11 punktów – Yasmina Hernandez.

C.V. Albacete – Grupo 2002 Murcia 0:3 (18:25, 9:25, 17:25)

Ekipa Mileny Rosner – Spar Tenerife Marichal, grała także mecz wyjazdowy z przedostatnią w tabeli Ribeira Sacra. Mecz zaczął się o godz. 20:30 i po 69 minutach gry zakończył zwycięstwem Teneryfy 3:0. Logan Tom zdobyła 21, a Ana Ibis Fernandes – 16 punktów dla Teneryfy. Milena Rosner grała w wyjściowym składzie w dwóch pierwszych setach i zdobyła tylko 2 punkty. Dla gospodyń Rebeca Pazo zdobyła 10 punktów.

Ribeira Sacra – Tenerife Marichal 0:3 (17:25, 22:25, 18:25)

W tej chwili dwa „polskie” zespoły prowadzą w ligowej tabeli. Spar Tenerife Marichal ma 48 punktów i o 2 wyprzedza Grupo 2002 Murcia.

Przypomnijmy, że Spar Tenerife Marichal przygotowuje się do startu w dniach 24-25 marca w Final Four Ligi Mistrzyń w Zurichu, gdzie w półfinale spotka się z Foppapedretti Bergamo.

Za sensację 24. kolejki trzeba uznać zwycięstwo 3:2 słabego Promociones Percán z finalistkami Pucharu CEV – Universidad de Burgos. Nie jest to dobry prognostyk przed finałowym turniejem tego pucharu, który odbędzie się już w najbliższy weekend.