Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS Politechnika Radom pozostaje w II lidze

AZS Politechnika Radom pozostaje w II lidze

Ekipa AZS-u Politechnika Radomska pokonała bez starty seta Szóstkę Biłgoraj gwarantując sobie pozostanie wśród drugoligowców. Zawodniczki Szóstki będą dalej grać o utrzymanie.

Oba zespoły rozpoczęły konfrontację z wielkim animuszem. Gra toczyła się punkt za punkt, a na pierwszy plan wysunęły się atakujące. Minimalną przewagę osiągnęły jednak gospodynie, głównie za sprawą dobrego serwisu oraz wyższej skuteczności w ataku. Pierwszy set padł ich łupem, ale z kolei od początku drugiej partii do odrabiania strat wzięły się siatkarki z Biłgoraju. Niesione głośnym dopingiem swoich kibiców nadawały ton rywalizacji. Prowadziły już 11:7 i 15:11, ale podopieczne Rafała Skórnickiego nie dawały za wygraną i doprowadziły do wyrównanej i zaciętej końcówki. Na miano liderki zasłużyła w niej Iwona Lachowska, do której było posyłanych większość piłek. A radomska przyjmująca była wczoraj w ataku niezawodna. Porażka po zażartej walce wyraźnie wpłynęła na dalsze poczynania drużyny gości. Zaczęły one popełniać coraz więcej błędów, szczególnie w ataku. Akademiczki bezlitośnie to wykorzystały i pewnie kroczyły po zwycięstwo w tym secie, jak i w całym meczu.

Zadowolenia z postawy swoich zawodniczek nie krył trener AZS-u, któremu wygrana z Szóstką, wobec wielu negatywnych niespodzianek, jakich doświadczył od nich w obecnym sezonie, przyniosła wyraźną ulgę. – Kamień spadł mi z serca. Z drugiej strony pozostaje wielki niedosyt, bo przed rozgrywkami zakładaliśmy sobie coś zupełnie innego. To zwycięstwo nie zmienia faktu, że rundę zasadniczą zagraliśmy źle i ją przegraliśmy. Na pewno wpłynęło na to wiele pozasportowych aspektów, ale na ostateczną ocenę i wskazanie przyczyn takiej postawy przyjdzie jeszcze czas – podsumował.

Już w najbliższy weekend Politechnika weźmie udział w półfinałowym turnieju w ramach mistrzostw Polski szkół wyższych, który zostanie rozegrany w Warszawie.

AZS Politechnika Radom – Szóstka Biłgoraj 3:0

(25:20, 27:25, 25:14)

stan play-off: 3:2 dla Politechniki Radom

Awans: AZS Politechnika Radom

Składy:

AZS: Kamińska, Lachowska, J. Majkusiak, Pawłowska, Gościcka, Kucharska, Dobosz (libero) oraz A. Majkusiak.