Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > AZS Nysa – GTPS Gorzów Wlkp. 3:1

AZS Nysa – GTPS Gorzów Wlkp. 3:1

Siatkarze AZS-u Nysa pokonali w środę 3:1 we własnej hali GTPS Gorzów Wlkp. To powtórka wyniku z pierwszego pojedynku tych zespołów.

Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej w Nysie zgromadziło na trybunach komplet kibiców, a wspaniały doping zdeprymował nawet lidera gorzowskiej ekipy, byłego reprezentanta Polski Krzysztofa Śmigiela.

Jeszcze przed meczem, podczas rozgrzewki, palca wybił rozgrywający Peter Turiansky, musiał go więc zastąpić rezerwowy Bartosz Kisielewicz, ale nie przeszkodziło to akademikom w zwycięstwie.

Po pierwszym wygranym secie, najwięcej emocji nyscy kibice przeżyli w drugiej partii. Choć ich ulubieńcy prowadzili już 12:4 i 24:21, stracili cztery punkty z rzędu i to rywale mieli piłkę setową. Nie udało im się jej jednak wykorzystać, co uczynili miejscowi, którzy wygrali 27:25. Trzeci i czwarty set przebiegł bez historii, najpierw gorzowianie, a później nysanie zdobyli przewagę, którą dociągnęli do końca. – W ataku zagraliśmy na równi, ale jak zwykle przegraliśmy w przyjęciu i w obronie – skomentował krótko rozgrywający GTPS-u Jacek Malczewski.

Dzięki zwycięstwu zespół z Nysy utrzymał pozycje wiceliderów I ligi. W sobotę, w ostatnim pojedynku rundy zasadniczej akademicy zmierzą się w Poznaniu z Inotelem.

AZS PWSZ Nysa – GTPS Gorzów Wlkp. 3:1

(25:20, 27:25, 17:25, 25:17)

Składy:

AZS: Kisielewicz, Kurian, Vlk, Szabelski, Nowak, Kozioł, Kryś (l), oraz Olejniczak, Wilk