Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wygrana zespołu Łukasza Żygadły

Wygrana zespołu Łukasza Żygadły

Twardą walkę stoczyli siatkarze Nieftianika Baszkortostana Ufy i Dynama Jantaru Kaliningrad (2:3). Goście okazali się lepsi niż powracający do wysokiej formy gospodarze. O zaciętej walce najlepiej świadczy wynik tie breaka (22:24).

W tabeli superligi wyraźnie odstają dwa zespoły – Nowej Nowokujbyszewsk i Prikamia Perm. W stawce pozostałych dziesięciu zespołów najgorszy ma 14 pkt, a najlepszy 16.

16 marca Dynamo Jantar zagra na wyjeździe z Iskrą Odincowo, a 21 marca u siebie z Fakiełem Nowyj Urengoj. „Rzeczywiście ścisk w tabeli jest niesamowity – powiedział bardzo zadowolony Łukasz Żygadło. – Przy dwóch wygranych mamy nawet szanse na drugie miejsce w tabeli. Pierwszego seta zagraliśmy normalnie i wygraliśmy. W drugim po błędach pojawiła się nerwowość i emocje opanowaliśmy dopiero w czwartej partii. Gdy byliśmy razem znowu odnieśliśmy zwycięstwo.”W tie braku gospodarze prowadzili 14:12. Potem goście mieli dziewięć piłek meczowych. Przy dziesiątej Aleksiej Kazakow, który znowu grał na przyjęciu, zaatakował w aut. „Przyjmował dobrze i dużo atakował ze skrzydeł – mówi Łukasz Żygadło. – Wygraliśmy kolejny bardzo ważny mecz w walce o play off.”

Reprezentant Polski rozegrał dobre spotkanie. Miał trzy bloki i duży udział w zwycięstwie.

Nieftianik Baszkortostana Ufa – Dynamo Jantar Kaliningrad

2:3 (18:25, 25:23, 25:20, 22:25, 22:24)

Zobacz również:

Liga rosyjka – tabela i wyniki spotkań

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved