Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Turniej Młodziczek AGORA CUP w Kaliszu

Turniej Młodziczek AGORA CUP w Kaliszu

W dniach 10 i 11 marca na salach sportowych Szkoły Podstawowej nr 17 i hali Winiary Arena w Kaliszu rozegrano Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek AGORA CUP o puchar prezesa firmy AGORA.

Najważniejsze trofeum przypadło drużynie z Gimnazjum Nr 5 Gwardia Wrocław. Młode wrocławskie siatkarki trenowane przez Anetę Walasek wygrały wszystkie mecze nie tracąc w nich nawet seta

Był to pierwszy turniej dziewczęcej siatkówki zorganizowany pod patronatem prezesa firmy AGORA Pawła Chojnackiego, ale jak zapewnił wręczający puchary i medale właściciel firmy na pewno nie ostatni. Miejsca na podium obok najlepszych wrocławianek zajęły siatkarki MOSM Tychy – drugie miejsce i UMKS Tuszyn – trzecie.Najlepszą libero turnieju została Kamila Łamasz, atakującą Sonia Jędryczko (obie z Wrocławia), rozgrywającą Emilia Kajzer z Tychów a najwszechstronniejszą zawodniczką Zuzanna Gluba z Tuszyna. Obserwatorem turnieju był Dariusz Sobieraj – trener SMS-u Sosnowiec.

W ramach atrakcji organizator turnieju zaprosił uczestniczące w nim drużyny na mecz ligowy LSK Winiary Kalisz – Centrostal Focus Park Pałac Bydgoszcz. Opuszczający turniej trenerzy, jak i jego obserwatorzy podkreślili, iż stał on na bardzo wysokim poziomie – być może kilka uczestniczących w nim drużyn będzie finalistami Mistrzostw Polski w sezonie 2006/07 w kategorii młodziczek.

Klasyfikacja końcowa

  1. GIMNAZJUM NR5 GWARDIA WROCŁAW
  2. MOSM TYCHY
  3. UMKS TUSZYN
  4. MKS POGOŃ PROSZOWICE
  5. MUKS SPARTA WARSZAWA
  6. GIMNAZJUM NR 9 KALISZ
  7. UKS SISOPOL - CULMEN CHEŁMNO
  8. ŁMLKS ŁASK
  9. MKS MOS WIELICZKA
 10. UKS LIBERO WAŁCZ
 11. PSG NR 5 KĘDZIERZYN – KOŹLE
 12. MUKS JEDYNKA OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved