Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rewolucyjne zmiany w Polskiej Lidze Siatkówki?

Rewolucyjne zmiany w Polskiej Lidze Siatkówki?

Brak spadkowiczów oraz draft wzorem NBA? Czy to możliwe, że za kilka lat właśnie tak będą wyglądać rozgrywki Polskiej Ligi Siatkówki? Nad zmianami zastanawia się prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA Artur Popko.

Wielu zawodników i trenerów podkreśla, że w tym sezonie zespoły Polskiej Ligi Siatkówki prezentują najwyższy sportowy poziom w jej siedmioletniej historii – mówi Popko. – Kluby nie mają poważniejszych problemów organizacyjno-finansowych. Do Sądu Polubownego przy PLS-ie nie wpłynęła w ostatnich dwóch latach ani jedna skarga zawodnika na swojego pracodawcę.

Być może nadszedł czas na reformę, na powiększenie liczby grających zespołów z dziesięciu np. do dwunastu lub wprowadzenie zasady obowiązującej w NBA, gdzie najsłabsi nie spadają – kontynuuje pan Artur. – Warunkiem znalezienia się w lidze byłyby gwarancje finansowe klubu, które dałyby możliwość długoterminowego inwestowania w drużynę. Wzorem NBA zostałby wprowadzony draft. Młodzi, zdolni zawodnicy trafialiby do słabszych klubów, w których by grali a nie siedzieli na ławce rezerwowych. W tym sezonie klasycznym tego przykładem jest Bartosz Janeczek, który gra w EnergiiPro Gwardii Wrocław i zbiera za swoją postawę pochwały.Oczywiście takich zmian nie można wprowadzać z roku na rok. Należałoby je przygotować i zaczęłyby obowiązywać np. za dwa lata – kończy prezes PLPS.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved