Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Zwycięstwo w Pile i awans Sokoła Mogilno

II liga: Zwycięstwo w Pile i awans Sokoła Mogilno

Zwycięstwem Sokoła Mogilno, zakończył się rozegrany wczoraj w Pile trzeci mecz I rundy play-off o miejsca 1-6 w grupie pierwszej II ligi siatkarek. Wygrana z przygotowującymi się do finałów MP kadetek siatkarkami Nafty, nie przyszła jednak łatwo...

Po dwóch zwycięstwach w Mogilnie, sokolanki jechały do Piły w roli faworytek. Tym bardziej, że pilanki ponownie zagrały w spotkaniu play-off siatkarkami występującymi w zespole kadetek, dla których było to znakomite przetarcie przed rozpoczynającą się jutro w Mysłowicach walką o medale mistrzostw Polski. Mogilnianki zagrały w Pile bez Joanny Staszewskiej, Joanny i Agnieszki Długokęckich oraz Magdaleny Makowskiej. W tej sytuacji w roli rozgrywającej wystąpiła Joanna Belter, a w podstawowej szóstce znalazła się Joanna Pawłowska.

Pierwszy set wczorajszego spotkania rozpoczął się od minimalnego prowadzenia drużyny Sokoła 5:3, 9:7, 12:10. Siatkarki Nafty II prezentowały się doskonale zwłaszcza w bloku, przez który trudno było przedostać się mogilniankom. Znakomicie spisywała się jednak Agata Więcek, której większość ataków w tej części gry z lewego skrzydła znajdowało swój cel w parkiecie pilanek. Wyrównana walka toczyła się aż do stanu 22:22. Gospodynie objęły nawet jednopunktowe prowadzenie przy stanie 22:21, ale cztery ostatnie piłki padły łupem sokolanek, które wygrały pierwszego seta 25:22.

Jeszcze bardziej wyrównana była partia druga. Na tablicy wyników wielokrotnie notowaliśmy remisy – 7:7, 12:12, 18:18 i 20:20. Ładne ataki Eweliny Szaban, Malwiny Konkolewskiej i Marty Żychskiej, pozwoliły w końcówce seta wyjść mogilniankom na prowadzenie 24:22. Sokolanki nie potrafiły jednak wykorzystać dwóch piłek meczowych i znowu zanotowaliśmy remis – 24:24. Dwa ostatnie punkty w tej partii ponownie należały do drużyny gości, dzięki czemu Sokół wygrał drugiego seta 26:24 i objął prowadzenie w meczu 2:0.

W trzecim secie wyrównana walka toczyła się tylko do stanu 12:10 dla pilanek. Osiem punktów z rzędu zdobytych przez sokolanki, głównie dzięki bardzo dobrej zagrywce Joanny Belter, pozwoliło siatkarkom z Mogilna objąć prowadzenie 18:12, którego nie oddały już do końca meczu. Partię trzecią i całe spotkanie, ładnym atakiem z lewego skrzydła zakończyła Agata Więcek. Mogilnianki wygrały 25:18 i 3:0 w setach, zapewniając sobie tym samym awans do półfinału play-off II ligi.

Dziewczęta musiały się mocno napracować, aby wywalczyć zwycięstwo. Pierwsze dwie partie były niezwykle wyrównane. O ich wygraniu przesądziła świetna gra w ataku Malwiny Konkolewskiej i Agaty Więcek oraz dobra postawa w obronie Marty Żychskiej. W trzecim secie moje podopieczne kontrolowały już przebieg wydarzeń na parkiecie – ocenił po meczu Jerzy Pater, trener sokolanek.

Nafta II Piła – Sokół Mogilno 0:3

(22:25, 24:26, 18:25)

Stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Sokoła

Awans: Sokół Mogilno

Składy:

Sokół Mogilno: Joanna Belter, Malwina Konkolewska, Ewelina Szaban, Joanna Pawłowska, Marta Żychska, Agata Więcek, Magdalena Pater (libero) oraz Klaudia Szaban. Trener: Jerzy Pater.

W spotkaniach o awans do finału play-off II ligi, Sokół Mogilno zmierzy się ze zwyciężczyniami rundy zasadniczej – drużyną Budowlanych Toruń. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane w Toruniu, w dniach 24-25 marca, kolejne trzecie spotkanie i ewentualnie następne, odbędą się w Mogilnie.