Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Walczyły do końca

II liga: Walczyły do końca

Nie udało się siatkarkom Pałacu II/Wyższej Szkoły Gospodarki awansować do półfinału II ligi. Podopieczne Rafała Gąsiora walczyły jednak ambitnie do końca z ChTPS Chodzież.

Po wygraniu meczu przed tygodniem w Chodzieży młody bydgoski zespół stanął przed szansą awansu do półfinału play-off i walki o awans do I ligi. Górą jednak w obu spotkaniach było doświadczenie rywalek, które od kilku lat już grają w II lidze. Tym bardziej, że główny cel – utrzymanie się w lidze – został zrealizowany.

Chcieliśmy jednak walczyć do końca i dlatego po przegraniu pierwszego, sobotniego spotkania postanowiłem skorzystać z pomocy Justyny Łunkiewicz i Kasi Wysockiej z pierwszego zespołu – wyjaśnia trener Gąsior. – Uważałem, że na taką postawę zasługują zarówno zawodniczki, jak i kibice. Niedzielne spotkanie stało nawet na niezłym poziomie i mogło się podobać. Teraz możemy spokojnie popracować nad indywidualną techniką poszczególnych zawodniczek. Pod koniec marca czeka nas jeszcze wyjazd w nagrodę na turniej do Belgii. Chcemy tam jednak również pokazać się z jak najlepszej strony.Bydgoszczanki zakończyły więc II-ligowy sezon na miejscach 5-6, bo dalszych spotkań się nie rozgrywa. Ich rywalki zmierzą się w półfinale z Energą/Gedanią II Gdańsk.

Pałac II/WSG Bydgoszcz – CHTPS Chodzież 0:3

(17:25, 25:27, 15:25)

Pałac II/WSG Bydgoszcz – CHTPS Chodzież 1:3

(17:25, 25:20, 22:25, 21:25)

Stan rywalizacji play-of: 3:1 dla Chodzieży

Awans: CHTPS Chodzież

Składy:

Pałac: Wodrowska, Weder, Nowicka, Butt-Hussaim, Cieśnik, Guzowska Łukasiewicz (libero) oraz Opoń, Cieślicka, Kolanowska; w niedzielę za Wodrowską – Łunkiewicz, za Łukasiewicz – Wysocka oraz na zmiany Łukasiewicz i Opoń

Zobacz również:

Wyniki fazy play-off w gr. 1 II ligi kobiet

źródło: gazetapomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved