Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Orion Sulechów pozostaje w II lidze

II liga: Orion Sulechów pozostaje w II lidze

Gracze Chrobrego ponieśli w fazie play-off trzecią porażkę z Orionem. Sulechowianie okazali się bardziej odporni na stres i niespodziewanie zwyciężyli bez większych problemów.

Głogowianie po dwóch przegranych w Sulechowie, musieli sobotni mecz wygrać.Tak sie jednak nie stało. Stawka spotkania spowodowała, że gospodarze wyszli na parkiet mocno stremowani, ich zagrania były słabe i niepewne.

Tylko dzięki temu,że przyjezdni także mieli tremę Chrobry objął prowadzenie 4:1. Trzy punkty zdobył Michał Patykiewicz. Goście szybko się pozbierali i najpierw wyrównali na 4:4,a następnie wypracowali sobie czteropunktową przewagę 10:6. Orion nie zwalniał tempa i po chwili było juz 18:12. Trener Chrobrego Piotr Szarejko wprowadził na boisko Grzegorza Sosińskiego i Łukasza Paśko, ale na niewiele się to zdało.

Znacznie ciekawszy i bardziej emocjonujący był drugi set. Przez pierwszą jego część oba zespoły zdobywały punkty na przemian. Jednak od stanu 8:8 do głosu doszli przyjezdni, obejmując prowadzenie 13:10. Gospodarze zabrali się za odrabianie strat i na 13:13 wyrównał Sławomir Berkowski. Chrobry systematycznie powiększał przewagę i zasłużenie wygrał seta.

Decydująca o wyniku meczu była trzecia odsłona. Niemal przez całego seta głogowianie prowadzili jednym lub dwoma punktami. W końcówce było 22:22. Trzy ostatnie „oczka” zdobyli zawodnicy Oriona. Dwa po obronie w bloku i jeden po ataku Pawła Myślickiego.

Ostatnia część była już formalnością. Rozbici gospodarze szybko oddali inicjatywę gościom i łatwo oddali seta.

Jestem niezmiernie szczęśliwy z tej wygranej – powiedział po meczu trener Oriona Marek Szczepaniuk. – Obawialiśmy się tego meczu. W tym sezonie do tego spotkania byliśmy na remis. Przegraliśmy i wygraliśmy z Chrobrym po dwa mecze. O sobotnim zwycięstwie przesądził nasz dobry atak. Słaby był tylko drugi set, w którym nie kończyliśmy ważnych piłek. Mówiąc szczerze, to nie wierzyłem, że w play offach wygramy z Chrobrym 3:0.

Przeciwnicy pokonali nas bardziej »chłodnymi« głowami – skomentował weteran Chrobrego Sebastian Hebda. – Brakowało nam cwaniactwa, zwłaszcza w końcówkach. Brakowało gry skrzydłami. Jak było dogranie do środka, to środek kończył akcje. Tego niestety nie było na skrzydłach.

Chrobry Głogów – Orion Sulechów 1:3

(22:25, 25:18, 22:25, 17:25)

Stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Oriona

Awans: Orion Sulechów

Składy:

Chrobry: Dykta, Oczkowski, Lewicki, Patykiewicz, Berkowski, Buko, Uderjan (libero) oraz Sosiński, Hebda, Paśko

Orion: Czajka, Janowiak, Myślicki, Pudzianowski, Sroga, Haładus, Odwarzny (liber) oraz Lickindorf, Bilon, Kołodziński