Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Igor Kolaković: W Lidze Światowej zagra młodzież

Igor Kolaković: W Lidze Światowej zagra młodzież

Po mistrzostwach świata z gry w kadrze Serbii zrezygnowało kilka jej filarów. Vujević, Grbić, Boskan, to nazwiska, które siedem lat temu zdobywały olimpijskie złoto. Czas na młodych, którzy jak twierdzi trener Kolaković, zaczną nabierać doświadczenia już podczas LŚ 2007.

Prawdę mówiąc nie oczekiwałem, że zostanie przedłużona moja umowa na prowadzenie reprezentacji Serbii – mówi w wywiadzie dla agencji b92, Igor Kolaković. – Muszę przyznać, że byłem bardzo zadowolony, że federacja postanowiła zatrzymać mnie w sztabie.

Swoją pracę w nowym sezonie już pod zmienioną nazwą, Kolaković rozpocznie 25 maja, gdy wraz z zawodnikami poleci do Rosji, walczyć w rozgrywkach Ligi Światowej. – W lidze Światowej wystąpi głównie młodzież – tłumaczy Kolaković. – Największy problem będziemy mieli na pozycji przyjmującego. Wcześniej mieliśmy w składzie Grbića, Vujevića czy Boskana. Również Miljković i Gerić to już nie są młodzi gracze. Młodzież będzie miała możliwość nabrania doświadczenia. Nikt nie miał żadnych obiekcji co do mojej propozycji. Oczywiście pomoc starszych kolegów będzie niezbędna, ale również kibiców, dziennikarzy, aby dać im szansę.Liga Światowa zaczyna się właściwie zaraz po zakończeniu ligi więc nie będzie czasu na przygotowania czy zgrupowania. Zaczniemy z marszu. Liga w Serbii kończy się 16 maja. – twierdzi Kolaković.

Mówi się, że w Serbii jest ogromna presja odnośnie zdobycia medalu na ważnej imprezie. – To prawda. Podczas dwóch ostatnich mistrzostw świata nie zdobyliśmy medalu, ale w 2005 wywalczyliśmy brąz na mistrzostwach Europy. Czeka na wiele pracy w najbliższych latach, naszym celem są Igrzyska w Pekinie.

Jako, że trener Kolaković jest na co dzień szkoleniowcem czarnogórskiej Budućnostii, jak sam mówi stara się na bieżąco śledzić poczynania zawodników występujących w lidze serbskiej – Jestem w ciągłym kontakcie z Zeljko Bulatovicem, oglądam wiele spotkań w telewizji, konsultuję się z kolegami, trenerami z Serbii, mam na myśli trenerów Brdovića, Dabića czy Zarkovica.

Serbia zagra w Lidze Światowej przeciwko Rosji, Egiptowi oraz Kubie. Najlepszy zespół z grupy przyjedzie na finały, być może do katowickiego Spodka.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved