Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Wygrać i czekać na wynik Ostrowca

I liga: Wygrać i czekać na wynik Ostrowca

fot. archiwum

Powoli dobiega końca runda zasadnicza w pierwszej lidze kobiet. Walczący o awans do czołowej szóstki SPS zmierzy się w środę z Legionovią Legionowo. Częstochowianki są na ósmym miejscu w tabeli.

Podopieczne trenera Andrzeja Solskiego mają pięć punktów straty do szóstej w tabeli drużyny KSZO Ostrowiec i dwa punkty straty do plasującego się na siódmym miejscu SMS-u Sosnowiec. Ten ostatni zespół po serii zasadniczej nie będzie brał udziału w walce o awans do Ligi Siatkówki Kobiet, nie grozi mu też degradacja do II ligi. – Obecnie naszym jedynym rywalem o awans do szóstki pozostał KSZO Ostrowiec – mówi menedżer SPS-u Janusz Majkusiak . – Jeżeli w środę wygramy za trzy punkty z Legionovią, a siatkarki z Ostrowca stracą punkty w Chorzowie, wówczas o tym, czy będziemy mieć szansę gry o awans do LSK, zadecyduje ostatni pojedynek rundy, który przyjdzie nam grać właśnie w Ostrowcu. Każde inne rozwiązanie sprawi, że pozostanie nam walczyć o utrzymanie.

 

Nie wiadomo, czy studentki Politechniki zagrają przeciwko Legionovii w optymalnym składzie. Co prawda treningi wznowiła Marzena Solska , jednak jej udział w meczu stoi pod znakiem zapytania. Nie wiadomo także, czy wyjdzie na parkiet Izabela Kasprzyk , która wciąż zmaga się z chorobą. – Przyznam szczerze, że na razie wygląda to niewesoło – dodaje Majkusiak. 

Mecz rozegrany zostanie w hali Politechniki o godz. 18.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved