Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Przed meczem Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała

I liga: Przed meczem Avia Świdnik – BBTS Bielsko-Biała

Siatkarze I-ligowej Avii Świdnik podejmują w środę BBTS Siatkarz Original Bielsko-Biała. Jeżeli wygrają to spotkanie, zapewnią sobie awans do fazy play-off.

Siatkarze I-ligowej Avii Świdnik podejmują dzisiaj BBTS Bielsko-Biała. Jeżeli wygrają, to zapewnią sobie awans do fazy play-off.

Chcemy w końcu zamknąć ten temat, bo pierwszą szóstkę powinniśmy byli sobie zapewnić już co najmniej dwie kolejki temu – mówi szkoleniowiec Avii Sławomir Czarnecki. Jego podopieczni przegrywając dwa mecze z rzędu z rezerwami Skry Bełchatów i Pronarem Hajnówka sprawili, że walczyć o bezpieczne miejsca ligowe muszą do ostatnich spotkań rundy zasadniczej.Dalszy I-ligowy byt i szansę awansu do PLS mogą sobie zapewnić już dzisiaj, jeżeli zwyciężą depczący im po piętach BBTS. – Oni są ostatnio w gazie. Gładko pokonali Energetyka Jaworzno, a wiceliderowi AZS Nysie urwali na wyjeździe punkt. Spodziewam się naprawdę trudnego meczu, ale moi zawodnicy chcą zmazać plamę po ostatniej porażce w Hajnówce – kończy trener Czarnecki.

Bielszczanie po bardzo dobrym występie przeciwko Energetykowi Jaworzno i wygranej 3:1, upragnione szóste mają na wyciągnięcie ręki. Do uniknięcia barażów o utrzymanie, co gwarantuje wspomniana 6 lokata, konieczna jest punktowa zdobycz w Świdniku i wygrana w ostatniej kolejce ze Skrą II Bełchatów.

To Avia jest faworytem meczu – twierdzi trener BBTS-u Grzegorz Wagner. – Świdniczanie są na bezpiecznym, piątym miejscu, ale jestem przekonany, że nie ułatwią nam zadania, które chcemy zrealizować. Z dobrej strony na pewno zechcą się pokazać ex-bielszczanie Zbigniew Żurek i Bartosz Węgrzyn. Wiem, że w dobrej formie jest atakujący Avii – Wojciech Pawłowski. Lekko nie będzie, ale my jesteśmy żądni rewanżu za porażkę w Bielsku 2:3. W mojej ekipie wreszcie wszyscy są zdrowi, a o mobilzację nie obawiam się. Mamy świadomość, że w walce o wejście do »szóstki« możemy liczyć tylko na siebie – kończy G.Wagner.

Dopowiedzmy za trenera bielszczan: i czekać na ewentualne potknięcia rywalizujących o szóste miejsce zespołów: GTPS Gorzów Wlkp., Inotelu Poznań i Energetyka Jaworzno.

Można pozazdrościć komfortowej, mimo wszystko, sytuacji świdnickiej Avii, która zachowując 5 miejsce prawdopodobnie bez gry awansuje do II rundy fazy play-off. Niemal niezagrożoną czwartą lokatę zajmują rezerwy Skry, a te jak wiadomo nie mogą włączyć się do rywalizacji o awans do PLS, w której występuje I zespół Bełchatowa.

To jednak nie jest kwestia do rozstrzygania przez siatkarzy BBTS-u. Jeśli bielszczanie chcą znaleźć się w równie wygodnym położeniu, to muszą zagrać w ostatnich dwóch meczach rundy zasadniczej z zaangażowaniem maksimum swoich umiejętności.

Początek meczu w hali PZL w Świdniku o godz. 17.

źródło: gazeta.pl, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved