Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Ostatni mecz Startu w I lidze

I liga: Ostatni mecz Startu w I lidze

fot. archiwum

Po dziesięciu latach gry na zapleczu ekstraklasy siatkarki Startu Łódź żegnają się z pierwszą ligą. W środę o godz. 18 rozpoczną ostatni mecz w sezonie we własnej hali.

Jedynym pozytywnym akcentem tego wydarzenia będzie to, że pożegna ich najlepszy zespół w lidze, pewna awansu do ekstraklasy Wisła Kraków. Razem z nią przyjedzie do Łodzi mistrzyni Europy, rozgrywająca Wisły, a do niedawna również reprezentacji Polski – Magdalena Śliwa .

 

Spadek łódzkich siatkarek będzie w pewnym sensie rekordowy. Ani w Polskim Związku Piłki Siatkowej, ani w klubie nie przypominają sobie spadkowicza, który opuszczałby ligę bez punktu (!). A tak przykre zakończenie sezonu jest bardzo prawdopodobne, bo Wisła przegrała dotąd tylko jedno spotkanie, a kolejny przeciwnik Startu – Chemik Police walczy o utrzymanie i we własnej hali nie powinien mieć problemów z pokonaniem łodzianek. 

Tak żegna się z ligą drużyna, która jeszcze w ubiegłym roku walczyła o ekstraklasę i zakończyła ligę na trzecim miejscu. Jacek Pasiński , który prowadził Start w ubiegłym sezonie: – Miałem to szczęście, że wokół drużyny zebrała się grupa sponsorów bardzo zaangażowanych w siatkówkę – mówi. – Ale żaden z nich nie chciał współpracować z klubem po tym, co wydarzyło się przy okazji walki o stołki. Nikt nie chce się utożsamiać z takim wizerunkiem.

 

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku klubem chciały administrować dwa zwalczające się zarządy, a potem wyznaczono dla Startu kuratora.

 

Brak pieniędzy sprawił, że z Bałut wyprowadziły się prawie wszystkie zawodniczki i trener. Część z nich wolała grać w trzeciej lidze.

 

Zespół połączył się z UKS 179 Łódź, czyli drużyną, która ledwie awansowała do drugiej ligi. Dzięki temu Start skompletował skład, ale są to głównie juniorki. Efekt: ledwie siedem wygranych setów w 22 meczach.

 

Jestem związany z tą drużyną od momentu wejścia do pierwszej ligi, dlatego ten spadek bardzo boli – mówi Krzysztof Świątczak , kierownik zespołu. – Ale bez pieniędzy sponsorów w tej klasie rozgrywkowej nie ma czego szukać. Jedną z przyczyn takiej sytuacji na pewno było zmieszanie "na górze". Wielka szkoda.

 

Historia sekcji siatkarek Startu

 

To najbardziej utytułowany łódzki klub siatkarek. Zaraz po założeniu sekcji łodzianki rozpoczęły marsz do ekstraklasy. W 1954 roku grały w klasie B, rok później w klasie A i awansowały do pierwszej ligi. Start pięć razy zdobywał mistrzostwo Polski. Po raz pierwszy w 1968 r. W tym samym roku trzy łódzkie siatkarki sięgnęły z reprezentacją Polski po brązowe medale igrzysk olimpijskich. Trzy razy Start zajmował trzecie miejsce w Pucharze Europy. W sezonie 1998/99, zaraz po awansie do serii B pierwszej ligi, walczyły o awans do ekstraklasy z Nike Węgrów. Start przegrał 2:3.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved