Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Ostatni mecz nysan u siebie

I liga: Ostatni mecz nysan u siebie

Nyscy siatkarze podejmują w środę GTPS Gorzów Wlkp. To ostatnie spotkanie nysan przed własną publicznością w rundzie zasadniczej.

Choć nysanie myślami są już w fazie play-off, wciąż muszą walczyć o zachowanie pozycji wicelidera I ligi.

Przeciwnik akademików to zespół ze sporymi aspiracjami, a przed sezonem w Gorzowie mówiło się nawet o walce o awans do PLS. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego GTPS nie ma jeszcze zapewnionego nawet awansu do play-off, dlatego w Nysie musi wygrać.Trzeba przyjąć pozytywne myślenie, czyli takie, że to my jesteśmy zespołem lepszym i teraz pozostaje wykazać to tylko na parkiecie, bo to Gorzów powinien się nas bać, a nie my ich. Nie ukrywam jednak, że przeciwnik nie jest łatwy, personalnie prezentuje się porównywalnie z nami, ale nie potrafił złapać stabilnej formy od początku sezonu.Naszym celem jest zajęcie drugiego miejsca przed play-off, a do tego musimy takie mecze wygrywać – skomentował trener akademików Roman Palacz.

O grze drużyny gości decyduje głównie były reprezentant Polski Krzysztof Śmigiel i to właśnie na niego nysanie muszą zwrócić szczególną uwagę. – Aby wygrać, musimy go zatrzymać – stwierdza szkoleniowiec. W pierwszym spotkaniu nasz zespół zwyciężył 3:1, niestety teraz trener nie będzie mógł skorzystać z usług chorego atakującego Daniela Wilka, kontuzjowany jest nadal także Damian Grabolus.

W sobotę w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej akademicy zagrają w Poznaniu z miejscowym Inotelem.

Środa, hala przy ul. Głuchołaskiej, godz. 18

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved