Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomaso Totolo: Musimy poświęcić się grze i treningom

Tomaso Totolo: Musimy poświęcić się grze i treningom

- Siatkówka to sport zespołowy, w którym nie ma miejsca na indywidualne interesy. Ja jestem profesjonalistą i wiem, że zawodnicy też do gry podchodzą w pełni profesjonalnie - mówi Tomaso Totolo, nowy trener ekipy Jastrzębskiego Węgla.

Objął Pan zespół tydzień temu. Jaki cel stawia Pan przed sobą i drużyną?

Tomaso Totolo: Jeśli chodzi o fazę zasadnicza, to tylko jeden – trening i jeszcze raz trening. Musimy wypracować własny styl gry, dlatego przed meczem prosiłem chłopców o przyłożenie się do zagrywki i gry blokiem.Grzegorz Szymański po meczu narzekał, że gdy gra się dwa razy w tygodniu, na treningi praktycznie nie ma czasu.

Ja jestem profesjonalistą i wiem, że moi zawodnicy podchodzą do gry również w pełni profesjonalnie. Najlepszym przykładem będzie fakt, że w dniu meczu mamy mocny poranny trening. We Włoszech takie zachowanie wywołałoby bunt wśród zawodników, a tutaj wszyscy moje wymagania przyjęli ze zrozumieniem.

Jakie elementy, oprócz gry w obronie, musi Pan najszybciej poprawić?

Wytrzymałość zawodników. Zwróciłem się z prośbą do klubu o zatrudnienie fizjoterapeuty i w poniedziałek przyleci z Włoch Davide Grigoletto, który pomoże mi pod względem fizycznym odpowiednio przygotować zespół. To będzie niezwykle ważne zwłaszcza w play-off.

Pański poprzednik Ryszard Bosek narzekał, że w zespole jest zbyt dużo indywidualności, że gracze nie stanowią zespołu.

To prawda, że mamy wielkie indywidualności. Ale każdy wielki talent, jak np. Kadziewicz, jest zarazem mocnym charakterem. Powiedziałem chłopakom, że od teraz liczy się tylko drużyna. Mają na najbliższe miesiące zapomnieć o wszystkim innym, gdyż mamy przed sobą wspólny cel. Aby go osiągnąć zarówno ja, jak i zawodnicy musimy w 100 proc. poświęcić się grze i treningom.

Co Pan zrobi, gdy pojawią się konflikty w drużynie?

Siatkówka to sport zespołowy, w którym nie ma miejsca na oddzielne interesy. Jestem przekonany, że zawodnicy w pełni to rozumieją.

Można porównać ligę polską z włoską?

Wydaje mi się, że nie. Włosi mają najlepszą ligę, ponieważ grają w niej najlepsi gracze na świecie. Rozgrywki w Polsce są na dobrym, średnim poziomie. Nie ma dużych różnic między poszczególnymi zespołami, każdy może wygrać z każdym. Jak widzę tak duże zainteresowanie publiczności i mediów siatkówką, to jestem szczęśliwy, że wybrałem pracę właśnie w Polsce.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved