Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal chce być piąty

PLS: Mostostal chce być piąty

Kędzierzyńscy siatkarze zwycięstwem nad Jadarem Radom zapewnili sobie udział w play off. Celem zespołu jest piąte miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki, co pozwoli im wystąpić w pucharach.

Prezesowi Mostostalu Azotów Kazimierzowi Pietrzykowi bardzo zależy na piątej pozycji, daje ona bowiem możliwość startu w europejskich pucharach. – Udział w pucharach byłby pewnym krokiem na przód. Stać nas na piąte miejsce, choć wywalczenie go nie będzie to prostym zadaniem – mówi prezes Pietrzyk. – Każdy wierzy jeszcze co prawda we włączenie się do walki o medale, ale realnie patrząc, czołowe zespoły dysponują dużo większym od nas potencjałem. W play off chciałbym zagrać o wejście do czwórki z Częstochową – przyznaje Pietrzyk.

Mostostal po 15 kolejkach sezonu zasadniczego PLS zapewnił sobie udział w play off i już zdobył więcej punktów niż przed rokiem. To sukces tego odmłodzonego zespołu, tym bardziej że poziom ligi w porównaniu z ubiegłym sezonem podniósł się.W tych trzech ostatnich kolejkach chcemy jeszcze powalczyć, zespół już bez obciążeń będzie mógł pokazać, na co go stać, bo pełni możliwości na pewno jeszcze nie zaprezentowaliśmy – mówi Pietrzyk.

Kłopotem drużyny prowadzonej przez Andrzeja Kubackiego jest brak wykrystalizowanego podstawowego składu. W dużej mierze to wynik kontuzji, ale i słabszej postawy niektórych siatkarzy. – Musiałem reagować na kontuzje czy brak formy u niektórych siatkarzy. Zresztą młodzi dublerzy tacy jak 19-letni Bartek Kurek czy 20-letni Jakub Jarosz sprawdzili się, nabrali już jakiegoś doświadczenia. Grali w ważnych meczach o ligowe punkty. Nie ukrywam jednak, że chciałbym, by jeszcze przed play off wykrystalizowała się podstawowa siódemka, która będzie walczyć o jak najlepszą lokatę – mówi Kubacki.

Dobrą postawę młodych kędzierzynian zauważył trener reprezentacji Raul Lozano. Kurek, Jarosz i Marcel Gromadowski zostali powołani do szerokiej kadry Polski na Ligę Światową.

Adam Kurek, ojciec Bartka, z postępów syna jest zadowolony: – Bartek w Kędzierzynie czuje się bardzo dobrze, ostatnio dostał szansę pokazania się i ją wykorzystał. Stać go na jeszcze lepsze występy, ale syn musi chodzić do szkoły i opuszcza poranne treningi. Odbija się to na jego formie, ale ważniejsza jest szkoła, w tym roku przystąpi do matury – zaznacza Adam Kurek.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved