Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek: Opinie po zakończeniu turnieju

MP juniorek: Opinie po zakończeniu turnieju

Gwardia Wrocław, Energa Gedania Gdańsk i MOS Wola Warszawa - taka jest kolejność czołowej trójki w zakończonych w niedzielę w Łodzi mistrzostwach Polski juniorek. Wszyscy są zgodni, że dwa najlepsze zespoły przerastały umiejętnościami resztę stawki.

Finałowe spotkanie stało na dobrym poziomie – powiedział trener BKS-u Aluprof Bielsko-Biała i były trener reprezentacji Polski Zbigniew Krzyżanowski. – Gdańszczanki postawiły twarde warunki. Rzadko zdarza w takim turnieju, żeby dwa zespoły tak wyraźnie przewyższały pozostałe rywalki.

W obu zespołach grały zawodniczki, które mają za sobą występy w Lidze Siatkówki Kobiet jak np. Berenika Tomsia i Marta Haładyn. Ta druga uznana została najlepszą rozgrywającą. – Gwardia pokazała, że dobre rozegranie i blok mogą przynieść pozytywne efekty – powiedział trener kadry juniorek Andrzej Urbański. – Wygrała najlepsza drużyna, choć w kuluarach można było usłyszeć, że więcej atutów ma Energa Gedania. Wrocławianki zagrały najrówniej w całym turnieju.Andrzejowi Urbańskiemu również przypadły do gustu popisy zawodniczek, które otrzymały wyróżnienia indywidualne. Nagrodę specjalną otrzymała Zuzanna Efimienko z Gwardii. – Zawodniczka ta ma ogromne wyczucie bloku – powiedział trener kadry. – Świetnie atakuje. Na pewno jest objawieniem tego sezonu. Czyni duże postępy. Co warto podkreślić ma znakomite warunki fizyczne 196 cm. Wyrasta na rasową środkową.

23 maja w Spale rozpoczną się eliminacje do mistrzostw świata, w których zagrają nasze juniorki. – W okresie przygotowawczym będziemy gościć chińskie siatkarki – powiedział Andrzej Urbański. – Niestety, w tym samym terminie wypadają pisemne matury i nie wszystkie nasze zawodniczki będą mogły zagrać. W dodatku nie została jeszcze załatwiona sprawa play-off, który koliduje z kwalifikacjami w Spale.

Zbigniew Krzyżanowski i Andrzej Urbański podkreślili, że jest w Polsce dużo dziewcząt chętnych do rozpoczęcia treningu siatkarskiego. – Nie widzę natomiast nowych trenerów – dodał Zbigniew Krzyżanowski. – Z kolegów, którzy przyjechali do Łodzi, zobaczyłem w większości te same twarze, gdy jeszcze pracowałem w Nike Węgrów.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved