Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Milena Rosner: Skupiamy się na Foppapedretti

Milena Rosner: Skupiamy się na Foppapedretti

Zespół Mileny Rosner Spar Marichal Teneryfa pokonał CV Mazotti Las Palmas GC 3:0 (25:17, 25:23, 25:10) w meczu hiszpańskiej ekstraklasy siatkówki kobiet.

Polka zdobyła dziesięć punktów. Siatkarki z Teneryfy nie doznały jeszcze w ekstraklasie porażki. Najważniejszym teraz celem zespołu jest udział w Final Four Ligi Mistrzyń. 24-25 marca zagra on w Zurychu z miejscowym Volero oraz Fappapedretti Bergamo i Dynamo Moskwa.

Milena Rosner po raz pierwszy wystąpi w takich zawodach. Jej zespół, który zdobywał już to trofeum, pokonał dwa razy w II rundzie play off RC Cannes 3:2 i 3:1. – Cieszę się oczywiście mocno – powiedziała Milena Rosner. – Na pewno awans do czołowej czwórki drużyn Europy jest osiągnięciem, ale o wielkim sukcesie będziemy mogli mówić na koniec drogi. Teraz czeka nas w półfinale Foppapedretti i na tym meczu skupiamy się.W czwartek w rewanżowym spotkaniu II rundy play off Spar Marichal pokonał RC Cannes 3:1. – Poza drugą połową drugiego seta wszystko było pod naszą kontrolą – powiedziała Milena Rosner. – We wspomnianym fragmencie gry miałyśmy okres dekoncentracji. Potem trener nas zmobilizował i wszystko skończyło się jak powinno. Polka grała przez całe spotkanie. Neslihan Darnel zdobyła 22 pkt i jak podkreśliła Milena Rosner jest pierwszą strzelbą zespołu.

W półfinałach Final Four Volero spotka się z Dynamem, Spar Marichal z Foppapedretti. Do hiszpańsko-włoskiego pojedynku doszło dwa razy w fazie grupowej. Siatkarki z Teneryfy uległy u siebie 2:3 i 0:3.

U siebie walka była bardzo zacięta – powiedziała Milena Rosner. – Na wyjeździe zdarzył się wypadek przy pracy. Takie spotkania trafiają raz w sezonie i nikt dokładnie nie wie dlaczego nic nie wychodziło. Mamy mocny skład i to Włoszki niech nas się boją. Przypomnijmy, że Spar Marichal w I rundzie play off wyeliminowała silne Scavolini Pesaro.

Nowego trenera kadry Marco Bonity Milena Rosner nie miała okazji poznać. – Słyszałam tylko od koleżanek, że ma trudny charakter i jest znakomitym fachowcem – powiedziała.

Przypomnijmy tylko wydarzenia z Final Four w 2004 roku. Wówczas siatkarki z Teneryfy pokonały w finale zespół Doroty Świeniewicz Pallavollo Sirio Perugia 3:2. Na końcowy wynik duży wpływ miała kontuzja jednej z najlepszych polskich siatkarek, jakiej doznała w trakcie spotkania.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved