Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Emocjonujące spotkanie w Muszynie

LSK: Emocjonujące spotkanie w Muszynie

Dopiero dzisiaj dobiegła do końca 15. kolejka LSK. Ciężkich pięciu setów potrzebowały siatkarki Muszynianki Muszyna, aby odnieść zwycięstwo w meczu przeciwko Gwardii Wrocław.

Muszynianka ma już pewne piąte miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, praktycznie żadnych szans na awans ani na spadek, więc w play-off zagra przeciw BKS Bielsko-Biała. Będzie więc powtórka z zeszłego roku, jeśli idzie o pierwszego rywala. Czy jednak zespół stać na – jak rok temu – efektowny marsz po mistrzostwo Polski? Trudne pytanie, bo dziewczęta z Muszyny grają w kratkę.

Poniedziałkowy mecz Muszynianka rozpoczęła bez Doroty Pykosz (kontuzja kolana) i Marleny Mieszały (po urazie łokcia jeszcze nie jest w pełni sił), dodajmy – rozpoczęła źle. Dwa pierwsze sety to fatalna gra zespołu w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – złe przyjęcie, zły atak, brak pomysłu na ciekawsze rozegranie akcji. Zanosiło się na 0:3.Tymczasem w trzecim secie nastąpiło przełamanie, a dokonała tego Natalia Bamber, była zawodniczka Gwardii. Z zespołu wrocławskiego jakby uszło powietrze, muszynianki już panowały na parkiecie, czwartego seta wygrały pewnie do 18. W tie-breaku zaczęły znakomicie od 5:0, potem było 8:3. To wysokie prowadzenie nazbyt rozluźniło Muszyniankę, wrocławianki zaczęły odrabiać dystans (13:11). Końcówka znów należała do Bamber, która zdobyła dwa decydujące punkty.

Może dziewczęta zmobilizował Karol Bielecki, srebrny medalista MŚ w piłce ręcznej, który pojawił się na trybunach? Ponoć przyjechał do jednej z ładniejszych muszynianek.

Muszynianka Muszyna – Dialog Gwardia Wrocław 3:2

(20:25, 23:25, 25:23, 25:18, 15:11)

Składy:

Muszynianka: Szydełko, Sieradzan, Rybaczewska, Sisković, Bamber, Cvetanowa, Banecka (l) oraz Soja, Cabajewska, Lipicer

Gwardia: Rojkowa, Mroczkowska, Skudlarek, Koprowska, Haładyn, Gomułka, Krzos (l) oraz Lubera, Barańska, Jagiełło, Wiśniewska

Zobacz także:

Wyniki i tabela LSK

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved