Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Siatkarki WSWFiT doprowadziły do remisu

II liga: Siatkarki WSWFiT doprowadziły do remisu

Białostocki siatkarki wyrównały stan rywalizacji w pierwszej rundzie play-off o wejście do I ligi. Po dwóch porażkach na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski teraz dwa razy wygrały u siebie.

Tym samym decydujący mecz odbędzie na boisku przeciwniczek. Zarówno w sobotę, jak też w niedzielę o zwycięstwach gospodyń decydował piąty set.

Mam nadzieję, że te wygrane dziewczyny zapamiętają do decydującej potyczki – mówi Natalia Tobolska, trener białostoczanek. – Pierwszy mecz był trudniejszy, gdyż straciłyśmy naszą libero Małgorzatę Sobolewską, która zasłabła. Na szczęście bardzo dobrze zastąpiła ją Anna Szulborska.

W drugim spotkaniu białostoczanki przegrywały już 1:2, ale w czwartej partii pozwoliły ugrać przeciwniczkom tylko 11 punktów. W piątym secie nie pozostawiły złudzeń, kto jest lepszy w tym dniu, wygrywając do 10.

Przyzwyczaiłyśmy kibiców do takich nerwówek – opowiada Tobolska. – Bardzo się boję setów wygranych wysoko, bo po takich przychodzi rozluźnienie. Dzisiaj dziewczyny były skoncentrowane do końca.

WSWFiT Białystok – Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2

(25:21, 22:25, 25:20, 24:26, 15:7)

(26:24, 20:25, 24:26, 25:11, 15:10)

Składy:

WSWFiT:

– pierwszy mecz: Dąbrowska, Gosko, Kulik, Iwaniuk, Sasimowicz, Korol, Sobolewska (libero) oraz Karpińska, Wierkin, Klekotka, Szulborska;

– drugi mecz: Wierkin, Kulik, Korol, Sasimowicz, Iwaniuk, Gosko, Obacz (libero) oraz Klekotka, Karpińska.

Stan rywalizacji play-off: 2:2