Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Siarka blisko awansu

II liga: Siarka blisko awansu

Siatkarki Siarki Tarnobrzeg pokazały charakter i dwa razy wygrały na wyjeździe w Myślenicach. Teraz są bliskie awansu do kolejnej rundy. Po dwóch przegranych we własnej hali meczach z Dalinem Myślenice, tarnobrzeskie siatkarki miały wielu osobom coś do udowodnienia.

By uczestniczyć w dalszej rywalizacji o pierwszą ligę, tarnobrzeskie siatkarki musiały wygrać dwa razy. Po pierwszych spotkaniach, rozegranych przed dwoma tygodniami w Tarnobrzegu, zadanie to wydawało się realne tylko w teoretycznych rozważaniach. Tymczasem podopieczne trenera Andrzeja Dróbkowskiego stanęły na wysokości zadania.

Szkoleniowiec Siarki przed sobotnim meczem dokonał roszad w wyjściowym ustawieniu swego zespołu. W miejsce słabo ostatnio grającej Moniki Niezabitowskiej weszła na boisko Elżbieta Kabat. Na kapitana tarnobrzeskiej drużyny – Niezabitowską – zmiana ta podziałała bardzo dobrze, bowiem kiedy pojawiła się na boisku – w miejsce będącej po chorobie Anny Surowiec, była jaśniejszą postacią. Pięknie broniła, efektownie atakowała. Pierwszy set sobotniego pojedynku, po myśli miejscowych, przebiegał do stanu 14:12, ale od tego momentu osiem punktów z rzędu wywalczyły tarnobrzeżanki i wygrały do 21. Drugą partię zespół Siarki przegrał, więc ważny był trzeci set. Dziewczęta z Tarnobrzega grały w nim dobrze, prowadziły nawet 22:15, ale myśleniczanki zmniejszyły tę stratę do trzech „oczek” – 19:22. Wtedy pięknymi obronami piłek popisała się Niezabitowska, Siarka wygrała do 19, a w kolejnej partii nie wypuściła już szansy z rąk.Do niedzielnego, arcyważnego w rywalizacji Siarki z Dalinem meczu zawodniczki podeszły maksymalnie skoncentrowane. W podstawowym składzie wyszła też na boisko Niezabitowska i dzielnie kierowała zespołem. Ale i pozostałe siatkarki Siarki zasłużyły na brawa za zaprezentowany charakter. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Siarki 5:1 i padł łupem przyjezdnych, choć zaciętej walki było w nim sporo. Przełomowym momentem drugiej partii był okres od stanu 15:15.

Wtedy to, po atakach Emilii Burchart oraz Anny Surowiec i Niezabitowskiej, nasz zespół zdobył trzy punkty z rzędu, „uciekł” na 18:15 i nie dał się już doścignąć. Na początku trzeciej partii w Siarce dobrze funkcjonował blok Agaty Brągiel oraz Surowiec, to dzięki niemu przyjezdne objęły prowadzenie 6:1, a kiedy po asie serwisowym Anny Hogendorf zespół Siarki prowadził 16:8, stało się jasne, że obie drużyny w decydującym o awansie meczu spotkają się w najbliższą środę w Tarnobrzegu. Jego początek wyznaczono na godzinę 18.30.

Dalin Myślenice – Siarka Tarnobrzeg 1:3

(21:25, 25:17, 19:25, 17:25)

Składy:

Siarka Tarnobrzeg: Chorzępa, Surowiec, Brągiel, Burchart, Kabat, Hogendorf – Dziobak (libero), Niezabitowska, Jabłońska, Wacławczyk.

Dalin Myślenice: Wojtan, Kąsek, Świerczyńska, Karasińska, Woźniczka, Masłowska – Pietrzyk (libero), Malina, Łępa, Żaba.

Dalin Myślenice – Siarka Tarnobrzeg 0:3

(22:25, 20:25, 15:25)

Stan rywalizacji play off: 2:2

Składy:

Siarka Tarnobrzeg: Chorzępa, Niezabitowska, Brągiel, Burchart, Kabat, Hogendorf – Dziobak (libero), Surowiec, Jabłońska, Wacławczyk.

Dalin Myślenice: Wojtan, Kąsek, Świerczyńska, Karasińska, Woźniczka, Masłowska – Pietrzyk (libero), Malina, Łępa, Żaba.

Zobacz również:

Wyniki play-off gr. 4 II ligi kobiet

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved