Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Friedrichshafen przed szansą

Friedrichshafen przed szansą

Wtorkowe spotkania Tours VB z Drac Palma Portoll Majorka oraz Sisleya Treviso z VfB Friedrichshafen rozpoczną decydującą fazę walki o Final Four tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Ciągle jeszcze sześć zespołów zostało w grze o udział w moskiewskim turnieju.

Mistrzom Niemiec, którzy dość niespodziewanie wygrali pierwszy mecz 3:0 do sukcesu wystarczy zwycięstwo zaledwie w jednym secie. – Mamy dużą szansę, jednak będzie ciężko – uważa trener VfB, Stelian Moculescu.

Szkoleniowiec ekipy, która przed tygodniem zdobyła puchar Niemiec nie liczy na to, że ubiegłotygodniowa wygrana 3:0 oraz zapas czternastu „małych punktów” pomogą w awansie do dalszej fazy rozgrywek. Zdaje sobie sprawę, że wicemistrzowie Italii z pewnością zagrają na własnym terenie dużo lepiej niż w Friedrichshafen. Jego drużyna musi zatem już od pierwszych minut zaprezentować agresywną siatkówkę. Na pewno nie może zagrać tak, jak w weekendowym spotkaniu Bundesligi, kiedy to przegrała z Bayerem Wuppertal 1:3. – Jeśli tak zagramy, to nie mamy nawet cienia szansy – ostrzega trener.

Moculescu nie przewiduje również żadnych zmian kadrowych. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ kapitana zespołu, Jochena Schöpsa. Podczas meczu z Bayerem Wuppertal podstawowy atakujący VfB musiał bowiem opuścić boisko z powodu dolegliwości kolana. Na razie nie wiadomo, czy będzie mógł walczyć z kolegami o awans do Final Four we wtorkowy wieczór.

źródło: SportoweFakty.pl