Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Agata walczy z chorobą

Agata walczy z chorobą

W ten weekend najlepsza środkowa siatkarskiej reprezentacji Polski Agata Mróz walczyła w finałowym turnieju Pucharu Top Teams. Jej klub, Grupo 2002 Murcia, zdobył trofeum.

Szybko zaaklimatyzowałaś się w nowej drużynie?

Początkowo było ciężko. Upały, hale przypominające sauny, inny język, mentalność, nowi ludzie. Nie znałam żadnej siatkarki z zespołu, oprócz Gosi Glinki. Dzięki niej nie czułam się tu taka samotna. Dla Gośki zmiana klubu to nic nowego. Dla mnie to pierwszy klub poza Polską.W Hiszpanii najgroźniejszym waszym rywalem jest Teneryfa z Mileną Rosner.

W Pucharze Królowej byłyśmy górą. Ale w lidze dwa razy Mila była lepsza. Najważniejsze będą mecze w play-off. 24 marca kończy się sezon zasadniczy i rozpocznie prawdziwa „wojna”.

Jak z twoim zdrowiem? (Agata boryka się z chorobą szpiku kostnego, red.). Miałaś z nim kłopoty i nie startowałaś w mistrzostwach świata. Teraz wszystko w porządku?

Wyniki badań nie są najlepsze. Z tego powodu mniej trenuję, tutejszy lekarz przepisał mi witaminy, które muszę regularnie zażywać. Mam nadzieję, że to pomoże. Ale pewności nie ma. Być może już niedługo przestanę grać w siatkówkę. Takiej ewentualności nie mogę wykluczyć.

Nowy trener kadry Marco Bonitta chętnie widziałby cię w reprezentacji.

W tej chwili nawet o tym nie myślę. Najważniejsze jest dla mnie zdrowie. Boję się, czy nie będę musiała przedwcześnie zakończyć kariery.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved