Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwsze zmiany w Dynamie Kazań

Pierwsze zmiany w Dynamie Kazań

Dynamo Kazań, które jeszcze niedawno dość powszechnie nazywano w Rosji „dream teamem” i upatrywano w nim „pewniaka” do ligowego złota w sezonie 2006/2007, doznało wczoraj czwartej porażki w rozgrywkach Superligi.

Zaraz po spotkaniu w Ufie zwołano zebranie zespołu, na którym zdecydowano, że nowym kapitanem ekipy z Kazania zostanie Siergiej Tietiuchun.

W spotkaniu X kolejki Superligi Dynamo Kazań przegrało w Ufie z miejscowym Neftianikiem Baszkortostana 0:3, spadając na 6 miejsce w tabeli. Wcześniej siatkarze z Kazania musieli uznać wyższość Dynama Moskwa, Iskry Odincowo i Fakieła Nowy Urengoj, czyli wszystkich potencjalnych kandydatów do walki o najwyższe trofeum w kraju.Działacze klubu stwierdzili, że zespół, w którym grają takie znakomitości jak Clayton Stanley, Lloy Ball, Siergiej Tietiuchin, Aleksandr Kosariew czy Wadim Chamuckich, nie może tak po prostu przegrywać kolejnych meczów, zwłaszcza grając z przeciwnikami z dolnej części tabeli. Uznano, że coś należy zmienić. Na początek postawiono na zamianę kapitana. Dotychczasowy kapitan Igor Szulepow nie doszedł jeszcze do pełni sił po kontuzji i sporą część meczów spędzał na ławce rezerwowych, nie mogąc zdaniem działaczy wywiązywać się należycie ze swojej roli. Dlatego też przywództwo w drużynie powierzono 31-letniemu Siergiejowi Tietiuchinowi, który piastował tę rolę również w swoim poprzednim klubie, Lokomotiwie Biełgorod, a obecnie jest jednym z najpewniejszych punktów Dynama.

Siergiej Tietiuchin jest szóstym kapitanem w siedmioletniej historii Dynama Kazań. Pierwszym, w sezonie 2000/2001 był przyjmujący Andriej Lebiediew. Później rolę tą pełnili kolejno: rozgrywający Dmitrij Szipkow, środkowy Rusłan Olichwier (2002/2003) i atakujący Dmitrij Fomin, którego na początku sezonu 2005/2006 zastąpił Igor Szulepow.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved