Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Opolanki coraz bliżej III ligi

Opolanki coraz bliżej III ligi

Akademiczki z Opola poniosły dwie porażki w Zawierciu i tym samym przegrały rywalizację z MKS-em. Teraz czeka je dalszy, bardzo ciężki bój o utrzymanie w II lidze kobiet.

Niestety, w decydującym momencie nasza drużyna się posypała. W pierwszym secie w sobotę palca wybiła sobie Justyna Filipowicz, a w tie breaku skręcenia stawu skokowego doznała druga przyjmująca Martyna Cichoń. – Straciliśmy koncepcję na grę, nie było już kim łatać dziur. Nie mogliśmy tego wygrać. Niestety, rywalizację przegraliśmy u siebie, bo położyliśmy pierwszy mecz. Gdyby tak się nie stało, to decydujące spotkanie odbyłoby się w Opolu – tłumaczył Adam Zagożdżon, trener AZS-u.

W niedzielę jego podopieczne urwały gospodyniom tylko jednego seta, bo na więcej nie starczyło sił. Nic dziwnego, skoro występowały tylko w siedmioosobowym składzie. Teraz akademiczki czekają na rywala w walce o dziewiąte miejsce – dające prawo gry w barażach. W drugiej parze Olimpia Jawor remisuje z Polonią Świdnica i obie ekipy czeka decydujący piąty mecz. Jak zwykle jednak w II lidze nawet przegrany zespół nie musi od razu spaść. – Już teraz mówi się, że niektóre zespoły będą się wycofywać, bo nie mają pieniędzy na granie. Nam jednak oczywiście zależy na tym, żeby zapewnić sobie utrzymanie na boisku – zapewnia Zagożdżon. – Ale jak się nie uda, to zobaczymy – dodaje szkoleniowiec.MKS Zawiercie – AZS Opole 3:2

(22:25; 25:27; 25:21; 25:22; 15:10)

MKS Zawiercie – AZS Opole 3:1

(23:25; 25:15; 25:16; 25:21)

Stan rywalizacji play-off: 3:1 dla Zawiercia

Awans: MKS Zawiercie

Zobacz również:

Wyniki play-off gr. 2 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved