Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Cenne zwycięstwo białostockich siatkarek

LSK: Cenne zwycięstwo białostockich siatkarek

Ważne trzy punkty zdobyły dzisiaj na wyjeździe białostockie siatkarki w Lidze Siatkówki Kobiet. Podopieczne trenera Mariana Kardasa pokonały 3:1 AZS AWF Poznań.

Do spotkania w Poznaniu zawodniczki Pronaru Zeto Astwy przygotowywały się na obozie w Rajgrodzie. Ćwiczyły tam pod okiem dwóch szkoleniowców: aktualnego – Mariana Kardasa oraz byłego – Czesława Tobolskiego, którego działacze zwolnili tuż przed sezonem, by teraz przywrócić do zespołu. Atmosfera w ekipie – także po ostatnich nienajlepszych występach – zrobiła się nerwowa.

Wczorajszy pojedynek był pełen błędów z jednej i drugiej strony. W pierwszym starciu do stanu 18:18 gospodynie miały przewagę. Nie zdołały odskoczyć więcej niż na dwa oczka, ale to one kontrolowały przebieg gry. Białostoczanki po raz kolejny słabo spisywały się w przyjęciu. W końcówce poprawiły także ten element i wygrały. Decydujący punkt w tej partii zdobyły po złym rozegraniu piłki przez Justynę Ordak.W drugim secie wyrównana walka trwała do wyniku 14:14. Potem białostockie zawodniczki powtórzyły wcześniejsze błędy i przegrały do 20.

W kolejnej odsłonie odniosły zwycięstwo znowu po zaciętej końcówce. Chociaż zapowiadało się, że będzie zdecydowanie łatwiej. Objęły już bowiem prowadzenie 18:13, aby potem stracić sześć punktów z rzędu. W końcówce asem serwisowym popisała się Karolina Kosek, a ważny punkt z przechodzącej piłki zdobyła Marta Pluta. Białostocka rozgrywająca, która ostatnio musiała pogodzić się z rolą rezerwowej we wczorajszym meczu wystąpiła od początku, gdyż z chorobą zmaga się Olga Palczewska. Po tym starciu białostoczanki były już pewne, że z Poznania wywiozą punkt.

Jednak apetyt miały na całą pulą. Kolejną partię rozpoczęły od prowadzenia 6:4, 10:6. Potem rywalki co prawda zbliżyły się nawet na punkt, ale białostoczanki nie pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwa.

AZS AWF Poznań – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 1:3

(23:25, 25:20, 24:26, 20:25)

Składy:

AZS Poznań: Archangielska, Hramyka, Cieśla, Czerwińska, Wiśniewska, Sheluhina, Styskal (libero) oraz Ordak, Frąckowiak, Wellna

Pronar: Hendzel, Szeszko, Pluta, Skowrońska, Koczorowska, Pycia, Saad (libero) oraz Baran, Kalinowska, Kosek, Sachmacińska

Zobacz również:

Wyniki 15. kolejki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved