Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Szczecinianie w II rundzie play-off

II liga: Szczecinianie w II rundzie play-off

Siatkarze Rewalskiego Morze Bałtyk Szczecin odnieśli dwa zwycięstwa przed własną publicznością nad KU AZS UAM Poznań. Tym samym awansowali do II rundy play-off, gdzie czeka już na nich GTS Gdańsk.

Dwa tygodnie temu szczecńscy siatkarze odnieśli jedno zwycięstwo w dwumeczu z poznańskim AZS-em. W dogodnej sytuacji przystąpili więc do kolejnych spotkań w Szczecinie, które odbyły się w minioną sobotę i w niedzielę na szczecińskim SDS-ie. Oba wygrali, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy.

Sobotnie spotkanie szczecinianie rozpoczęli znakomicie. Pomimo bardzo wyrównanej gry po obu stronach siatki przez całą pierwszą partię, lepsi okazali się w końcówce i po ataku ze środka Rafała Streicha wygrali seta do 23.

W drugiej partii lepsi okazali się poznanianie, którzy już od pierwszej piłki wykazali ogromną determinację i wolę walki o każdą piłkę. Szybko więc wypracowali sobie pięciopunktową przewagę, którą zmniejszyć miał pomóc gospodarzom wprowadzony na boisko były szczeciński libero, Łukasz Cichosz. Niestety poznańscy siatkarze nie pozwolili odrobić strat punktowych i wygrali drugą partię do 19.

Trzeci set pokazał jak bardzo gospodarze chcą wygrać sobotnie spotkanie. Bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd, każdy słaby punkt, czy potknięcie przeciwnika. Sami wykorzystali swoją najlepszą broń – zagrywkę i środek. Na skrzydłach nie próżnowali Paweł Kolec i Mateusz Sylla, który wrócił na boisko, zmieniając Łukasza Cichosza. Po drugiej stronie siatki przez szczeciński blok przebić się nie mogli Lech Karolkiewicz i Kamil Pikulski. To wszystko sprawiło, że gospodarze wygrali trzecią partię do 13.

Czwarty set był ostatnią szansą gości na wygraną. Zaczęli przeważać w bloku, a na środku siatki doskonale radził sobie Łukasz Grabowski. Akademicy z Poznania prowadzili już 7:12 i 13:17, kiedy to w polu zagrywki stanął Mateusz Sylla. Szybko gospodarze doprowadzili do jednopunktowej straty, by po chwili już prowadzić 21:20. Przy stanie 23:23 atak ze środka Rafała Streicha zablokowali Bartosz Kramer i Lech Karolkiewicz i to goście mieli piłkę setową w górze. Jednak szczeciński środkowy drugi raz już bezbłędnie zaatakował w boisko i tym samym doprowadził do wyrównania. Ostatnie dwa punkty w meczu były efektem błędu poznańskich siatkarzy – najpierw w aut zaatakował Bartosz Kramer, by po chwili nieoczekiwanie przebić autowo sposobem dolnym piłkę i tym samym dać zwycięstwo w meczu gospodarzom.

Morze Bałtyk Szczecin – KU AZS UAM Poznań 3:1

(25:23, 19:25, 25:13, 26:24)

Składy:

Morze Bałtyk Szczecin: Gogol, Wysocki, Paśnik, Streich, Sylla, Kolec, Migdalski (l) oraz Cichosz, Kordaś, Jakowczyk

KU AZS Poznań: Wojnowski, Piszczyk, Grabowski, Kramer, Małka, Pikulski, Iglewski (l) oraz Karolkiewicz, Śmietana

Niedzielne spotkanie potwierdziło przewagę szczecinian w każdym elemencie siatkarskiej gry. Wszakże poznanianie nie ustępowali gospodarzom i łatwo się nie poddawali w przekroju całego meczu, stawiając opór w końcówkach poszczególnych setów, to jednak trzy razy lepsi okazali się szczecińscy siatkarze. Zawsze akurat wtedy kiedy trzeba.

W pierwszym secie oba zespoły grały punkt za punkt aż do stanu 20:19. Dwa bloki szczecińskich siatkarzy pozwoliły miejscowym powiększyć przewagę do trzech punktów. Po ataku Rafała Streicha było już 23:19. Czujny przeciwnik nie pozwolił jednak na szybkie zakończenie seta. Wszakże wybronione dwa setbole były efektem błędu gospodarzy, ale to spowodowało, że końcówka zrobiła się nerwowa. Jednak znowu główną rolę odegrał szczeciński blok, a raczej Michał Gogol, który zatrzymał atak Bartosza Kramera, zdobywając tym samym 25 punkt.

W drugim secie od samego początku wyraźnie prowadzili szczecinianie. Było już 11:5 i 13:5. Trener przyjezdnych Damian Lisiecki, który zagrał już w niedzielnym spotkaniu i okazał się być na boisku rozgrywającym, atakującym i przyjmującym w jednym, zmienił Lecha Karolkiewicza, wprowadzając za niego na boisko Michała Piszczyka. Powoli akademicy z Poznania zaczęli odrabiać starty i wkrótce przewaga miejscowych stopniała do jednego punktu (21:20). Wtedy po szczecińskiej stronie w pole zagrywki wszedł Michał Gogol i gospodarze zdobyli trzy punkty z rzędu. Pierwszego setball`a wybronili przyjezdni, ale na prawym skrzydle dzieła dokończył Paweł Kolec.

W trzeciej partii przez większą część seta prowadzili goście. Z prawego i lewego skrzydła skutecznie atakowali Bartosz Kramer i Wojciech Małka, który w niedzielnym spotkaniu pełnił rolę kapitana. Piłkę setową mieli w górze poznańscy siatkarze po ataku ze środka Łukasza Grabowskiego. Szczecinianom udało się jednak doprowadzić do remisu po ataku Konrada Paśnika i błędzie Grabowskiego. Kolejny atak Paśnika i blok wspólnie z Emilem Wysockim na Damianie Lisieckim dały 27 punkt i tym samym zwycięstwo Rewalskiego Morze Bałtyk w całym spotkaniu.

Morze Bałtyk Szczecin – KU AZS UAM Poznań 3:0

(25:23, 25:21, 27:25)

Składy:

KU AZS Poznań: Lisiecki, Grabowski, Kramer, Małka, Karolkiewicz, Wojnowski, Iglewski (l) oraz Piszczyk

Stan rywalizacji play-off: 3:1 dla Rewalskiego Morze Bałtyk Szczecin

Awans: Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin