Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Legia Warszawa gra dalej

II liga: Legia Warszawa gra dalej

Siatkarze Legii Warszawa odnieśli dwa zwycięstwa przed własną widownią nad AZS II Olsztyn. Tym samym awansowali do II rundy play-off, gdzie czeka już na nich Trefl Gdańsk.

Sobotnie spotkanie warszawianie rozpoczęli pechowo. Pomimo kontrolowania gry przez większość seta w końcówce popełnili niewymuszone błędy i przegrali tę partię na przewagi.

Druga partia toczyła się już pod dyktando podopiecznych Wojciecha Szczuckiego, którzy szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie. Świetnie zarówno w przyjęciu jak i ataku, spisywał się Krzysztof Wierzbowski. Także w bloku młodzi siatkarze byli bardzo czujni i dzięki świetnej grze, pewnie zwyciężyli 25:20.

Trzecia partia to również dobre widowisko. Drużyna z Olsztyna uspokoiła swoją grę, poprawiła atak, dynamicznie atakował, kapitan olsztynian Borkowski, poprawnie przyjmował libero Nawrocki. Na nic jednak to się zdało. W końcu górę wzięła chęć walki i determinacja gospodarzy. Set zakończył się wynikiem 25:22.

Czwarta, i jak się okazało, ostatnia odsłona tego meczu, to już dominacja gospodarzy, którzy od początku seta uzyskali kilkupunktową przewagę i kontrolowali do końca przebieg gry.

Legia Warszawa – AZS II Olsztyn 3:1

(28:30, 25:20, 25:22, 25:22)

Składy:

Legia: Kłos, Wierzbowski, Wrona, Walendzik, Mikołajczak, Radomski oraz Wróbel (l.), Jajszczak, Kasprzyk

AZS: Nawrocki (L), Habel, Rybak, Starzewski, Budny, Borkowski, Wawrzyniak oraz Kopaczel, Biryło

Niedzielne spotkanie znacząco różniło się od sobotniego pojedynku. Legioniści pokazali jak bardzo chcą zakończyć rywalizacje w pierwszej rundzie play-off na własnym parkiecie. Bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd, każdy słaby punkt, czy potknięcie przeciwnika. Sami wykorzystali swoją najlepszą broń – zagrywkę i środek. I w ten sposób zwyciężyli olsztynian w niespełna po godzinie gry.

Przed drużyną warszawską teraz rywalizacja z niepokonaną drużyną rundy zasadniczej – Treflem Gdańsk. Pierwsze dwa spotkania rozegrają na wyjeździe, jeżeli będą prezentowali styl gry z niedzielnego spotkania, mogą pokusić się o wygranie choćby jednego spotkania.

Legia Warszawa – AZS II Olsztyn 3:0

(25:17, 25:21, 25:18)

Stan rywalizacji play-off: 3:1 dla Legii

Awans: Legia Warszawa

Składy:

Po meczu powiedzieli:

Wojciech Szczucki (trener Legii): Sobotni i niedzielny mecz potraktowałbym jako całość, bo wiadomo, że jedno zwycięstwo to tylko połowiczny sukces. Nastawialiśmy się, by zbytnio się nie cieszyć z pojedynczych wygranych setów, czy spotkań. Dopiero, gdy wygra się trzy mecze, można odetchnąć i ucieszyć, że się te swoje przedsezonowe cele zrealizowało. Zaczynam pomału myśleć o meczach z Gdańskiem, w których Trefl jest zdecydowanym faworytem, a my wystąpimy w roli kopciuszka. Na pewno nie złożymy broni i zrobimy wszystko, żeby trochę krwi napsuć drużynie Trefla. Nie mamy nic do stracenia. Mamy dwa tygodnie na to, żeby pewne elementy podszlifować, ale cieszy mnie, że forma przyszła w odpowiednim momencie. Tomek Walendzik zagrał, gdyż pierwsza diagnoza okazała się nietrafiona. Przy kontuzjach kolan zawsze konsultujemy się z dwoma, trzema lekarzami. To kontuzja jest bolesna i uciążliwa, ale nie dyskwalifikuje z gry. Bez Tomka mogłoby być ciężko. Wszyscy grali bardzo dobrze, ale to jego bym wyróżnił najbardziej w tych dwóch spotkaniach.