Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Akademiczki uciekły spod szubienicy

II liga: Akademiczki uciekły spod szubienicy

AZS Politechnika Radomska wrócił z Biłgoraju z porażką oraz zwycięstwem i po czterech meczach fazy play-out remisuje z Szóstką 2:2. Podopieczne Rafała Skórnickiego nie miały zbyt wielu atutów, by przeciwstawić się świetnie dysponowanym gospodyniom.

Drugoligowa drużyna AZS-u Politechnika Radomska wróciła z Biłgoraju z porażką oraz zwycięstwem i po czterech meczach fazy play-out remisuje z Szóstką 2:2.

Już po sobotniej konfrontacji trener Rafał Skórnicki musiał zweryfikować postawiony jasno cel, by odnieść w Biłgoraju dwa zwycięstwa i nie wracać z decydującym meczem do Radomia. Porażka sprawiła więc, że do niedzielnego spotkania siatkarki przystępowały z przysłowiowym nożem na gardle. Widocznie radomianki bardziej mobilizują się w takich okolicznościach. O tym, jak zacięty był to mecz, niech świadczy fakt, że dwa sety rozstrzygnęły się na przewagi, a czwartą partię akademiczki wygrały, mimo że przegrywały już 17:20. W tie-breaku od stanu 4:6 ważną rolę odegrała mocna zagrywka Iwony Lachowskiej. Dzięki niej AZS wyszedł na czteropunktowe prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu. – Dzięki wielkiej mobilizacji i grze zespołowej zdołaliśmy uciec spod szubienicy, pod którą się znaleźliśmy w sobotę – podsumował trener Politechniki.O tym, kto zapewni sobie utrzymanie w lidze, zadecyduje piąty mecz. Zostanie on rozegrany w środę w Radomiu.

Szóstak Biłgoraj – AZS Politechnika Radomska 3:1

(25:21, 25:21, 13:25, 25:21)

Szóstak Biłgoraj – AZS Politechnika Radomska 2:3

(24:26, 25:16, 29:27, 22:25, 11:15)

Stan rywalizacji play-off: 2:2

Składy:

AZS: Kamińska, Gościcka, J. Majkusiak, Jaroszek, Pawłowska, Kucharska, Dobosz (libero) oraz Lachowska, A. Majkusiak, Januszewska

Zobacz również:

Wyniki play-off gr. 3 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved