Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Ważne punkty bielszczan

I liga: Ważne punkty bielszczan

W niesłychanie istotnym dla układu tabeli spotkaniu I ligi, BBTS Siatkarz-Original pokonał Energetyka Jaworzno 3:1. Bielszczanie awansowali na 7. pozycję, zaś jaworzanie spadli na 9.

Przez większą część pierwszej partii przeważali siatkarze Zbigniewa Błaszczaka. Miejscowi prowadzili tylko raz w tej odsłonie 24:23. Niestety nie wykorzystali setbola, a za chwilę schodzili z boiska z opuszczonymi głowami.

Dla odmiany w drugim secie zarysowała się nieznaczna przewaga bielskich zawodników. O ironio, to jaworznianie mieli pierwszą piłkę setową. Tym razem podopieczni Grzegorza Wagnera wytrzymali napięcie nerwowe. Nie zadrżała ręka w ataku Sierhijowi Nakoskinowi i Mariuszowi Gaca. Ciężką, ale efektywną pracę wykonał w II linii Michał Gaca. Do tego momentu było to obustronnie bardzo dobre widowisko.Z upływem czasu przyjezdni zaczęli zdradzać oznaki zmęczenia, a gospodarze z ogromną konsekwencją utrzymywali wysokie tempo gry. Mogła zaimponować gra bielszczan w obronie i coraz lepiej funkcjonujący blok BBTS-u. Decydująca akcja III seta i chyba całego meczu, miała miejsce przy prowadzeniu gospodarzy 15:9. Po nieprawdopodobnie efektownej i długotrwałej wymianie bielszczanie zdobyli punkt po akcji Nakoskina, a goście stracili lidera w ataku Krzysztofa Szopę. Bez kontaktu z rywalem atakujący Energetyka doznał kontuzji stawu skokowego. Po tym przykrym wydarzeniu jaworznianie stanowili już tylko tło dla miejscowych.

Po prostu zrealizowaliśmy założenia taktyczne, ot cała tajemnica wygranej – zaznaczył Grzegorz Wagner, szkoleniowiec bielskich siatkarzy. – Popełniliśmy znacznie mniej błędów niż rywal, to po pierwsze. Po drugie narzuciliśmy swoje warunki gry. To dla nas bardzo ważne zwycięstwo – powiedział podbudowany postawą zawodników, trener BBTS-u.

Już w najbliższą środę bielszczanie zmierzą się w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego z Avią, w Świdniku.

BBTS Siatkarz-Original – MCKiS Energetyk Jaworzno 3:1

(24:26, 27:25, 25:17, 25:17)

Składy:

BBTS Siatkarz-Original: Fijałek, Mizerak, Żmuda, Mariusz Gaca, Nakoskin, Piekarczyk oraz Sufa (l), Michał Gaca, Podgórski, Żyliński, Hunek

Zobacz również:

Wyniki 24. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved