Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: W Nysie szukają następcy Palacza

I liga: W Nysie szukają następcy Palacza

Przed meczem w Ozorkowie nyscy działacze rozmawiali z potencjalnymi następcami trenera Romana Palacza. Nikogo nie znaleźli, AZS w sobotę pokonał Bzurę i trener pozostanie do końca sezonu.

Moi koledzy, sfrustrowani wynikami zespołu, dzwonili do różnych szkoleniowców. Są wolnym ludźmi i zabronić im tego nie mogę. Zastrzegłem sobie, że decyzja będzie podejmowana przez cały zarząd z moim udziałem. Powiedziałbym nawet, że szukanie następcy dla trenera to za dużo powiedziane. To były tylko luźne rozmowy – opowiada Ryszard Knosala, prezes AZS-u PWSZ. Działacze z Nysy dzwonili do Macieja Jarosza i Rastislava Chudika. Pierwszy zaraz potem objął Gwardię Wrocław, a drugi ma zobowiązania związane z reprezentacją Słowacji i jego kandydatura przepadła. – Uznałem, że nie może się to ciągnąć w nieskończoność i porozmawiałem z trenerem Palaczem, zapewniając go o swoim poparciu. Do końca rundy zasadniczej zostały nam dwie kolejki, to nie czas na zmiany. Kto poprowadziłby zespół, gdyby obecny szkoleniowiec sam zrezygnował? – pyta retorycznie prezes, który jest szefem Palacza nie tylko w klubie, ale i na uczelni.

Palacz całego zamieszania wokół swojej osoby nie chce komentować. Pod jego wodzą nysanie wygrali w sobotę w Ozorkowie z tamtejszą Bzurą i pozostają na drugim miejscu w tabeli. – Powinniśmy tak dociągnąć do końca i przygotować się na play-off, w których nie jesteśmy bez szans. Martwi mnie inna rzecz. Arkadiusz Olejniczak, który ma najwyższy kontrakt w drużynie i miał być jej liderem, siedzi na ławie. Prezentuje się najgorzej z całej trójki przyjmujących i nie spełnia pokładanych w nim nadziei – podkreśla Knosala.W spotkaniu z Bzurą Olejniczak nie pojawił się na parkiecie ani na moment. Na przyjęciu występowali Martin Vlk i Adam Kurian. Z dobrym skutkiem, bo nysanie przegrali tylko jednego seta. Tym samym praktycznie przypieczętowali spadek rywali do II ligi.

Bzura Ozorków – AZS PWSZ Nysa 1:3

(27:25, 13:25, 18:25, 21:25)

Składy:

AZS: Turianski, Vlk, Kurian, Wilk, Szabelski, Nowak, Kryś (l) – Kisielewicz, Kozioł

Zobacz również:

Wyniki 24. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved