Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Komentarze po meczu Wisła – MMKS

I liga: Komentarze po meczu Wisła – MMKS

fot. archiwum

Choć najważniejsze spotkania dopiero przed Wisłą Enion, udany rewanż nad Dąbrową Górniczą sprawił trenerowi Ryszardowi Litwinowi, jak również i jego podopiecznym, wiele radości.

Na piątkowym treningu było widać, że wszystkie myśli siatkarek Wisły Enion skupione są na potyczce z MMKS Dąbrową. Lekki zdenerwowanie towarzyszyło wiślaczkom, choć trener Ryszard Litwin nie chciał, by tak odbierały mecz. – Ja wiem czy to była presja? Ja powiedziałem dziewczynom w szatni, że to jest mecz prestiżowy, ale nie można się denerwować. Grajmy spokojnie, by wykorzystać wszystko to, co potrafimy, a wynik na pewno przyjdzie. Trzeba być cierpliwym i konsekwentnym w tym, co się robi. Chciałem, żeby zagrały z sercem. I to właśnie zagrały dzisiaj.

 

Zapytany, jak wpłynie zwycięstwo na obraz spotkań play-off odpowiedział: – Bardzo chcieliśmy się zrewanżować Dąbrowie za porażkę i to na pewno motywowało nas do pracy przed tym spotkaniem. Jednak tam samo może podejść Dąbrowa, by zrewanżować się nam w play-off. 

Niesamowicie zadowolona z postawy drużyna była Magdalena Śliwa , zawodniczka i pomocniczka trenera Ryszarda Litwina. – Myślę, że cały tydzień czekałyśmy na ten mecz, bo był to niewątpliwie mecz kolejki. Chciałyśmy się odegrać za tę porażkę, której doznałyśmy niestety w Dąbrowie Górniczej. Myślę, że cały zespół stanął na wysokości zadania i każda z dziewczyn zasługuje na pochwały, bo wykonała bardzo dobrze swoje zadanie.

 

Na pewno mamy teraz przewagę psychiczną nad Dąbrową przed play-off’ami. Myślę, że będzie dobrze – skwitowała Małgorzata Sikora, mająca olbrzymi udział w zwycięstwie. Choć spisywała się bez zarzutów, wymieniła po meczu szereg elementów, jakie należy poprawić. Mimo wielkiej radości padły z jej ust bardzo wymowne słowa w odniesieniu do przyszłości. – Zawsze może być lepiej! – dodała.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved