Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał MP juniorów – mecze o 5. i 7. miejsce

Finał MP juniorów – mecze o 5. i 7. miejsce

Ekipa Skry Bełchatów pokonała MMKS Dąbrowa Górnicza w meczu o piąte miejsce, w finałach mistrzostw Polski juniorów. Siódme miejsce przypadło zawodnikom Delic-Polu Częstochowa po zwycięstwie nad MMKS Kędzierzyn-Koźle.

O meczu o 7. miejsce mistrzostw Polski juniorów można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Zespoły Delic-Polu Częstochowa oraz MMKS Kędzierzyn-Koźle wyszły na boisko z tym samym celem – jak najszybciej zakończyć spotkanie. O wiele lepsi już na początku pierwszego seta okazali się częstochowianie, więc podopieczni Andrzeja Gąsiora starali się im nie przeszkadzać w odniesieniu szybkiego zwycięstwa. Wyniki setów do 14, 13 i 16 mówią same za siebie. W drużynie Delic-Polu można wyróżnić Przemysława Kasparka oraz Macieja Kusaja. Swoją obecność w protokole zawodów zaznaczył również ukarany żółtą kartką Gadus. W zespole z Kędzierzyna ochotę do gry wykazywał jedynie najlepszy w drużynie Jakub Prochera oraz libero drużyny, Adam Swaczyna.

Mecz trwał zaledwie 54 minuty. Dzięki temu zwycięstwu typowany do medalu zespół Adama Kowalskiego zajął siódme miejsce w turnieju, kędzierzynianie uplasowali się na ósmym. Obie drużyny przyjechały do Olsztyna osłabione brakiem swoich najlepszych zawodników. W Delic-Polu zabrakło Szymona Piórkowskiego, a w MMKS z powodu kontuzji nie grał Bartosz Kurek.

Mecz o 7. miejsce

Delic-Pol Częstochowa – MMKS Kędzierzyn-Koźle 3:0

(25:14, 25:13, 25:16)

Delic-Pol: Pachliński, Kusaj, Typel, Kasparek, Gadus, Boruc, Auguścik (libero)

MMKS: Szczużewski, Wójtowicz, Pająk, Prochera, Misiak, Zarankiewicz, Swaczyna (libero) oraz Kapuśniak, Zaręba, Kowalski, Kasperski i Płocki

Pierwszy set spotkania o piąte miejsce mistrzostw Polski juniorów doskonale rozpoczęli siatkarze Skry, którzy uzyskali kilkupunktową przewagę. Dąbrowianie szybko jednak otrząsnęli się z letargu i doprowadzili do wyrównania. Świetnie grający blokiem bełchatowianie w końcówce znów wyszli na prowadzenie. Kilka prostych błędów zawodników MMKS sprawiło, że mistrzowie Polski wygrali pierwszą partię do 19. W drugim secie spotkania obie drużyny dobrą grę przeplatały bardzo słabymi błędami. Prowadzenie zmieniało się raz po raz i dopiero w połowie partii zawodnicy MMKS uporządkowali swoją grę i odskoczyli na kilka punktów. Przewagi już nie oddali, a set zakończył atak Michała Paniączyka w siatkę.

Trzeci set lepiej zaczęli podopieczni Roberta Malickiego, którzy już po chwili prowadzili 13:6. Na boisku w barwach MMKS pojawili się Szymon Krupa oraz Tomasz Górczyński i przewaga bełchatowian zaczęła topnieć. Zawodnicy Skry znów uszczelnili blok, choć razili nieskutecznością w ataku a bardzo dobrze spisywał się libero z Dąbrowy Górniczej, Marcin Szewczyk. Silne zagrywki Rafała Scheita oraz blok złożony z Jędrzeja Brożyniaka i Macieja Zajdera pozwoliły bełchatowianom znów odskoczyć na sześć punktów (21:15). Partię skończył skutecznym atakiem z prawej strony Tomasz Zychla. W czwartym secie trwała zacięta walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie większej niż dwupunktowa przewagi. Punkty zdobywali skuteczni Marcel Waldera (MMKS) oraz Michał Paniączyk (Skra). W końcówce spotkania niezwykle skutecznie z środka atakował Wojciech Paniączyk i bełchatowianom udało się uzyskać przewagę, której nie oddali już do końca. Spotkanie zakończył po bloku Michał Paniączyk.