Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Akademicy z Opola muszą się wstydzić

Akademicy z Opola muszą się wstydzić

AZS Opole przegrał w decydującym meczu z SMS-em Łódź i by utrzymać się w II lidze, musi pokonać dwie kolejne drużyny. Po dzisiejszej grze nie jestem wcale przekonany, że nie spadniemy do III ligi. Jest mi po prostu wstyd - powiedział trener akademików Zbigniew Rektor.

By tego uniknąć, AZS musi teraz pokonać AZS Gliwice, a potem jeszcze jedną ekipę w barażach o II ligę.

Problem w tym, że tym spotkaniom będzie towarzyszyła spora presja, a z nią opolscy studenci wyraźnie sobie nie radzą. Widać to było w sobotę, kiedy gospodarze popełniali dużo błędów i fatalnie grali w ataku. – Jedynym zawodnikiem, który stanął na wysokości zadania, był Rafał Jamrozowicz. Najbardziej zawiedli doświadczeni gracze, którzy powinni wziąć na siebie ciężar gry. Niestety, zespół nie zdał tego egzaminu – stwierdził trener Rektor.Jego podopieczni przegrali trzeci pojedynek z rzędu z SMS-em, który wcześniej dwa razy rozgromili, nie dając mu w secie ugrać więcej niż 20 punktów. Warto przypomnieć, że w sezonie zasadniczym AZS zdobył w lidze prawie cztery razy więcej oczek niż łodzianie! – Niektórzy grają przez cały sezon, a niektórzy tylko na końcu i wystarczy – żartował trener przyjezdnych Paweł Blomberg. Jego dobre samopoczucie było w pełni uzasadnione, bo goście nie tylko zwyciężyli, ale też byli zdecydowanie lepsi. W ostatnim, czwartym secie zdeklasowali AZS, prowadząc w pewnym momencie aż 13 punktami.

Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że połowa zespołu jest chora. W tygodniu miałem na treningu pięciu chłopaków – skomentował Rektor, który sam prowadził zespół z gorączką. Problem w tym, że jeśli opolanie spadną, to nikt nie będzie o tym pamiętał, a powrót do serii B będzie można włożyć między bajki.

AZS PO Cementownia Odra Opole – SMS Łódź 1:3

(19:25; 23:25; 25:20; 17:25)

Stan rywalizacj play-off: 3:2 dla SMS

Awans: SMS Łódź

Zobacz również:

Wyniki play-off gr. 2 II ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved