Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Agata Mróz i Małgorzata Glinka z Pucharem Top Teams

Agata Mróz i Małgorzata Glinka z Pucharem Top Teams

- To był finał tylko jednego aktora - powiedział były trener reprezentacji Polski Andrzej Niemczyk po turnieju Top Teams siatkarek w Muenster.

Tym jednym aktorem była Grupo 2002 Murcia z Agatą Mróz i Małgorzatą Glinka, które w finałowym spotkaniu wygrało 3:0. Tylko na początku pierwszego seta Rosjanki miały przewagę. Potem gra ułożyło się po myśli jednego zespołu.

Polski zespół przerastał stawkę rywalek o klasę – powiedział były trener reprezentacji Polski Andrzej Niemczyk. – Grupo 2002 prezentuje poziom na miarę czołówki Ligi Mistrzyń. Znakomicie gra Lubow Sokołowa. Nasze zawodniczki też pokazały dobrą grę. W dodatku mają jeszcze Amerykankę, zawodniczkę z Dominikany oraz rozgrywającą z Brazylii, która w europejskich pucharach grać nie może. Małgosia wczoraj zagrał lepiej. Dwa mecze pod rząd są jeszcze dla niej pewnym problemem.Andrzej Niemczyk został zaproszony do Muenster przez gospodarzy zawodów. Jest to kolebka niemieckiej siatkówki kobiecej i męskiej – powiedział Andrzej Niemczyk.

Byłyśmy faworytkami i sprostałyśmy zadaniu – powiedziała Małgorzata Glinka. – Nie jest to zbyt wygodna rola. Zachowałyśmy jednak odpowiedni poziom koncentracji.„Jest to już drugi w tym sezonie triumf siatkarek z Murcji. Wcześniej zdobyły bardzo ceniony w Hiszpanii Puchar Królowej. Finał był tylko formalnością – mówiła wówczas Agata Mróz. Te same słowa można zacytować po grze w Muensterze. To był spektakl jednego aktora – stwierdził Andrzej Niemczyk.

Teraz trzecim zadaniem stojącym przed siatkarkami z Murcji jest zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Finał najprawdopodobniej będzie z Teneryfą – powiedziała Małgorzata Glinka. – To jest świetna drużyna. Walka będzie ciężka.

Zapytana na temat gry w reprezentacji w 2007 roku Małgorzata Glinka odpowiedziała, że na razie koncentruje się na rozgrywkach ligowych. Muszę porozmawiać z nowym trenerem, zobaczę kogo powoła – powiedziała najlepsza siatkarka Europy w 2003 roku. – Zobaczę jak będzie z moim zdrowiem. Cały czas moje dolegliwości kręgosłupa są pod kontrolą. Opiekę mam tutaj znakomitą, a za to staram się odpłacać jak najlepszą grą.

Obie dwukrotne mistrzynie Europy chwalą sobie pobyt w Hiszpanii. Trafiłam do drużyny, gdzie naprawdę panuje świetna, miła atmosfera – powiedziała Agata Mróz. – Czuję się tutaj znakomicie.”Jedną z zagranicznych koleżanek Polek jest Lubow Sokołowa, uważana przez wielu fachowców za najlepszą zawodniczkę ostatnich mistrzostw świata. W niczym nie przypomina gwiazdy – powiedziała Agata Mróz. – Jest miłą, fajną koleżanką.

Grupo 2002 Murcia – CSKA Moskwa 3:0

(25:20, 25:16, 25:22)

Za tydzień przed szansą zdobycia Pucharu CEV staną Mariola Zenik (Zariecze Odincowo) oraz Katarzyna Skowrońska-Dolata (Asystel Novara).

Nagrody indywidualne:

MVP: Lubow Sokołowa (Grupo 2002 Murcia)

najlepsza atakująca: Sylvia Roll (Schweriner SC)

przyjmująca: Linda Doerendahl (Schweriner SC)

zagrywająca: Lubow Sokołowa (Grupo 2002 Murcia)

blokująca: Anastazja Szmielewa (CSKA Moskwa)

rozgrwająca: Sara Perez (Grupo 2002 Murcia)

libero: Diana Castano Pitu (Grupo 2002 Murcia)

Zobacz również:

Wyniki Final Four Top Teams siatkarek

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved