Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

PLS: Pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

Po stojącym na dobrym poziomie spotkaniu Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawską. Ekipa wicemistrzów Polski w decydujących momentach okazywała się dojrzalszym zespołem.

Pierwszego seta jastrzębianie zaczęli od trzypunktowego prowadzenia zdobytego po zablokowaniu Marka Siebecka, asie serwisowym Dawida Murka i ataku Daniela Plińskiego. Jednak kiedy po zepsutym serwisie Dawida Murka na zagrywce stanął Mark Siebeck, doprowadził do remisu dzięki dwóm asom serwisowym. Znów jednak gościom udało się odskoczyć na 5:3 po ataku Igora Yudina i bloku Łukasza Kadziewicza na Wojciechu Jurkiewiczu. Z dwóch punktów przewaga urosła do czterech (9:5). Od stanu 10:6 ponownie Politechnika zaczęła odrabiać straty, do czego przede wszystkim przyczynił się dzięki swoim atakom Mark Siebeck. Dosyć szybko zrobiło się 10:10. Aby przerwać dobrą passę przeciwnika trener Jastrzębia, Tomaso Totolo, zmuszony był wziąć czas. Po nim do stanu 14:14 obie drużyny grały punkt za punkt. Wtedy jastrzębianie przyspieszyli i zdobyli trzy punkty z rzędu i to tym razem trener gospodarzy, Edward Skorek, był zmuszony prosić o przerwę. Zdobytą przewagę Jastrzębski Węgiel utrzymał do końca. Wprawdzie pod koniec seta warszawianom udało się doprowadzić do stanu 21:22 po asach serwisowych Grzegorza Łomacza i Marka Siebecka oraz błędach przeciwnika. Jednak pomyłki nie ustrzegli się gospodarze i po zepsutym serwisie Siebecka zrobiło się 23:21 dla Jastrzębia. Po ataku Dawida Murka z drugiej linii to goście mieli pierwszą piłkę setową. Jeszcze punkt dla akademików zdobył atakiem Anton Kulikowsky. Jednak po czasie wziętym przez trenera Jastrzębian serw w siatkę posłał Radosław Maciejewicz i to był koniec pierwszego seta, wygranego przez gości 25:22.

Początek drugiej partii meczu był identyczny jak pierwszej. Od prowadzenia 3:0 zaczęli jastrzębianie po udanych atakach Igora Yudina i Grzegorza Szymańskiego. I w tym samym momencie jak w secie pierwszym gospodarze zaczęli „gonić” rywali. Najpierw doprowadzili do remisu 3:3 po atakach Radosława Rybaka i Antona Kulikowskiego oraz bloku Tomasza Kowalczyka na Yudinie. Następnie wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie 5:3 po ataku Marka Siebecka i bloku Tomasza Kowalczyka na Grzegorzu Szymańskim. Nie czekając zbyt długo o czas poprosił Tomaso Totolo. Po przerwie cztery punkty z rzędu zdobył Grzegorz Szymański – dwa w ataku i dwa z zagrywki. Od tego momentu jastrzębianie stopniowo budowali punktową przewagę, głównie dzięki dobrej grze swoich środkowych – Daniela Plińskiego i Łukasza Kadziewicza. Ich przewaga osiągnęła 5 punktów (16:11). Warszawianie znów się sprężyli i po ataku Radosława Rybaka oraz dwóch asach Antona Kulikowskiego zrobiło się 16:14. Cały czas akademicy deptali gościom po piętach, ale nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Gorąco zrobiło się w końcówce seta, kiedy to po zepsutej zagrywce Yudina na tablicy pojawił się wynik 23:24 dla Politechniki. Decydujący o losie tej partii punkt zdobył atakiem Dawid Murek. Ostatecznie Jastrzębski Węgiel wygrał 25:23.

Od początku trzeciego seta w Politechnice na rozegranie wszedł Marcin Drabkowski. Jednak nawet kolejna zmiana rozgrywającego (w poprzednich partiach grali bowiem i Chudik, i Łomacz) niewiele pomogła. Od stanu 8:8 Jastrzębie odskoczyło od rywali na kilka punktów i już do końca meczu nie dało sobie wydrzeć prowadzenia. Seta i mecz zakończył efektownym blokiem na Radosławie Rybaku Dawid Murek.

AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel 0:3

(22:25, 23:25, 19:25)

Składy:

Politechnika Warszawska: Kowalczyk, Chudik, Jurkiewicz, Rybak, Siebeck, Kulikowsky, Drzyzga (L) oraz Maciejewicz, Drabkowski, Szulc, Łomacz

Jastrzębski Węgiel: Pliński, Yudin, Murek, Szymański, Kadziewicz, Ivanov, Rusek (L) oraz Michalczyk, Kamiński, Siezieniewski,