Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gedania Gdańsk z Gwardią Wrocław w finale MP juniorek

Gedania Gdańsk z Gwardią Wrocław w finale MP juniorek

Po sobotnich meczach półfinałowych MP juniorek rozgrywanych w Łodzi pozostało do rozegrania cztery spotkania decydujące o końcowej kolejności. W finale zmierzą się Energa Gedania Gdańsk z Gwardią Wrocław, a o trzecią lokatę Nafta Piła z UMKS MOS Wolą Warszawa.

O piąte miejsce walczyć będą TKS-T Budowlani Toruń i UKS SMS Łódź, a o siódme BKS Aluprof Bielsko-Biała z Wisłą Kraków.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym MP juniorek siatkarki Energi Gedania Gdańsk wygrały pewnie z zespołem PTPS Nafta Piła. W pierwszym secie było trochę emocji, jednak w zasadzie tylko na początku partii, gdyż końcówka należała zdecydowanie do zawodniczek z Gdańska.W drugim secie Energa wyraźnie zdominowała przebieg gry i wygrała bardzo wysoko 25:11. Najwięcej walki i emocji było w partii trzeciej, w której pilanki jeszcze próbowały utrzymać się w meczu. Sztuka ta jednak im się nie udała, musiały uznać wyższość przeciwniczek. W finale Energa Gedania zagra z Gwardią Wrocław, a pilanki zmierzą się w meczu o trzecie miejsce z MOS Wola Warszawa.

Energa Gedania Gdańsk – PTPS Nafta Piła 3:0

(25:21, 25:11, 27:25)


Drugi z meczów półfinałowych rozegrały między sobą zespoły KS Gwardii Wrocław oraz UMKS MOS Wola Warszawa. Tu także wszystko rozstrzygnęło się w trzech setach. Było to czwarte zwycięstwo 3:0 gwardzistek podczas tego turnieju. Siatkarki z Wrocławia pewnie zmierzają po złoty medal MP.

KS Gwardia Wrocław – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0


Jako pierwsza para walcząca o miejsca 5-6 spotkały się drużyny TKS-T Budowlani Toruń i BKS Aluprof Bielsko-Biała. Praktycznie przez całą pierwszą odsłonę widać było, że obydwa zespoły są mocno zdeterminowane i łatwo zwycięstwa nie oddadzą. Efektowna gra po obu stronach siatki i walka punkt za punkt zaowocowała niezwykle zaciętą końcówką rozstrzygniętą dopiero 32-gim punktem przez siatkarki z Torunia.

Drugi set wyraźnie lepiej zaczęły torunianki wychodząc na 6-cio punktowe prowadzenie, same nie tracąc ani jednego. Siatkarki z Bielsko-Białej najwyraźniej wściekłe na siebie i przeciwniczki zaczęły się zachowywać w mało sportowy sposób, za co zostały dwukrotnie ukarane żółtą kartką. Dwa punkty wędrują zatem na konto Budowlanych i mamy 13:3. BKS odrabia straty jednak to za mało, aby dogonić świetnie dysponowane przeciwniczki. Duża przewaga utrzymuje się do końca seta, który kończy się wynikiem 25:18.

Trzecia odsłona ponownie przebiegała pod dyktando zawodniczek Budowlanych. Prowadziły nawet sześcioma punktami (13:7), ale ich przewaga stopniała do dwóch (14:12). Końcówka seta to jedynie formalność, ich przewaga sięga sześciu oczek i taką różnicą oczek następuje jej rozstrzygnięcie. TKS-T Budowlani Toruń zagrają zatem o miejsca 5-6.

TKS-T Budowlani Toruń – BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0

(32:30, 25:18, 25:19)


W spotkaniu o miejsca 5-6 zmierzyły się zawodniczki Wisły Kraków z miejscowym SMSem. Gospodynie od razu osiągnęły przewagę i dość szybko doprowadziły do stanu 3:9. Ogromna przewaga zaczęła jednak topnieć i wynosiła tylko 2 oczka (8:10). Gdy już wydawało się, że Wisła doprowadzi do remisu łodzianki ponownie powiększyły różnicę do 6 punktów na swoją korzyść. Do końca set przebiegał pod dyktando SMSu, a ostatecznie zakończył się wynikiem 17:25.

Początek drugiej odsłony zapowiadał bardziej zaciętą walkę. Jednak zawodniczki z Łodzi ponownie wychodzą na wysokie prowadzenie i mamy 11:17. W tym momencie w zespole coś pękło. Kolejne 7 piłek straconych z rzędu i siatkarki z Krakowa prowadzą 18:17, dopiero skuteczny atak zawodniczki SMSu przerywa tą serię. Sytuacja po raz kolejny diametralnie się odmienia, a łodzianki do końca odsłony nie dają sobie odebrać już żadnego punktu.

W pierwszej fazie ostatniej, trzeciej partii raczej bez emocji. Dopiero po asie łodzianki przy stanie 9:11 gospodynie powiększają przewagę do kilku oczek. Przy stanie 13:20 zwycięzca spotkania w zasadzie był już znany. Wiślaczkom udało się odrobić jednak 4 punkty i przy stanie 18:21 zrobiło się nerwowo. Kolejne 3 punkty wędrują jednak na konto SMSu, który marnuje jeszcze 3 piłki setowe ostatecznie wygrywając do 21. Przeciwniczkami TKS-T Budowlani Toruń w walce o miejsca 5-6 będą gospodynie z UKS SMS Łódź.

TS Wisła Kraków – UKS SMS Łódź 0:3

(18:25, 17:25, 21:25)


Terminarz spotkań fazy finałowej11.03.2007

Finał

Energa Gedania Gdańsk – KS Gwardia Wrocław

o miejsca 3-4

PTPS Nafta Piła – UMKS MOS Wola Warszawa

o miejsca 5-6

TKS-T Budowlani Toruń – UKS SMS Łódź

o miejsca 7-8

BKS Aluprof Bielsko-Biała – TS Wisła Kraków

Zobacz również:

Terminarz i wyniki spotkań fazy finałowej

MP juniorek – Fotogalerie

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved