Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Trenerzy LSK o nowym szkoleniowcu Złotek

Trenerzy LSK o nowym szkoleniowcu Złotek

- Nie ma zaskoczenia w wyborze Włocha na szkoleniowca naszej reprezentacji - twierdzi Rafał Błaszczyk. - Przeglądając nazwiska kandydatów w ostatniej rundzie, nie miałem wątpliwości, że to Bonitta jest faworytem - dodaje Wojciech Lalek.

Rafał Błaszczyk: Właściwie nie ma zaskoczenia, jeśli chodzi o wybór Włocha na szkoleniowca naszej reprezentacji. Jest to trener legitymujący się wieloletnim doświadczeniem i posiadający na swoim koncie bardzo wiele sukcesów trenerskich, a przede wszystkim Mistrzostwo Świata z Włoszkami. Myślę, że to dobry wybór. W obecnej sytuacji naszej reprezentacji właśnie chyba taki trener jest bardzo potrzebny i osobiście popieram jego kandydaturę.

Wojciech Lalek: Przeglądając nazwiska kandydatów już w ostatniej rundzie, nie miałem wątpliwości, że to Bonitta jest faworytem i to on zostanie szkoleniowcem polskiej reprezentacji. Posiada znakomity warsztat siatkarski i osiągnięcia, które mówią same za siebie. Nasuwa mi się jednak na myśl problem, czy to wyjdzie i w jakim stopniu to wyjdzie. Trzeba się jednak zastanowić poważnie nad tą sytuacją, bowiem nie ukrywajmy, że w przypadku mężczyzn ten potencjał jest na miarę reprezentacji o wiele większy. W naszej Lidze Siatkówki Kobiet zawodniczek, które reprezentują międzynarodowy, mistrzowski poziom godny reprezentacji kraju, jest zdecydowanie mniej. Przed Polskim Związkiem Piłki Siatkowej stoi zatem ogromne wyzwanie, bowiem reprezentacja została rozwiązana i na obecną chwilę trzeba tworzyć ją od podstaw. Przy całym szacunku dla trenera może się to jednak okazać się szalenie trudnym zadaniem.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved