Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Roman Jakowlew: Wszyscy oczekują zwycięstwa

Roman Jakowlew: Wszyscy oczekują zwycięstwa

- Naszym celem jest zdobycie Pucharu CEV - mówi atakujący Fakieła Nowyj Urengoj Roman Jakowlew. - Nasz klub będzie organizatorem turnieju Final Four i wszyscy oczekują od nas zwycięstwa.

Roman Jakowlew podkreślił, że sukces byłby bardzo ważny dla klubu i całej rosyjskiej siatkówki. – Zrobimy wszystko, żeby osiągnąć sukces – mówi jeden z najsłynniejszych rosyjskich siatkarzy ostatnich lat. – Jeszcze dokładnie nie analizowaliśmy gry rywali, ale zmierzymy się z tureckim klubem, który wyeliminował Nieftianika Baszkortostana. W drugim półfinale jest zdecydowany faworyt – włoska Piacenza.

Bazą klubową Fakieła jest Moskwa. Mecze „u siebie” zespół rozgrywa w Nowym Urengoju. – Trzeba latać, taka praca – mówi Roman Jakowlew. – Przez całą karierę tyle nalatałem, że już na drobiazgi nie zwracam uwagi. Drużyny hokejowe z Chabarowska czy Władywostoku mają gorzej.Jak przyznał Roman Jakowlew konkurs na stanowisko trenera męskiej reprezentacji Rosji nie wzbudził w nim zbyt wielkich emocji. – Obaj kandydaci nadawali się na to stanowisko – powiedział. – Jeżeli chodzi o Alekno, to jest on młody i ma dużo ambicji. Wygrał mistrzostwa Francji. W krótkim czasie zdobył kilka tytułów z Dynamem Moskwa. Pokazał, że zna się na robocie.

Na pytanie czy chciałby wrócić do reprezentacji Roman Jakowlew odpowiedział, że na razie jakichkolwiek propozycji nie otrzymał. – Mam nadzieję, że tylko na razie – dodał.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved