Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przed meczem GTPS Gorzów Wlkp. – Joker Piła

Przed meczem GTPS Gorzów Wlkp. – Joker Piła

fot. archiwum

Gorzowianie nie mają wyjścia. Jeśli chcą być w szóstce to najbliższej soboty nie mogą skończyć bez żadnej zdobyczy. Nie będzie łatwo, bo Joker Piła też ma swój cel i potrzebuje punktów do ligowej tabeli.

Gorzowscy pierwszoligowcy wciąż zajmują szóstą pozycję, ale Inotel Poznań wyprzedzają zaledwie o jeden, Energetyka Jaworzno o dwa, a BBTS Bielsko o trzy punkty. Do końca pozostały im jeszcze trzy pojedynki i w żadnym z nich nie mogą być pewni sukcesu. Najpierw zagrają z trzecim w tabeli Jokerem, w środę czeka ich pojedynek z wiceliderem AZS PWSZ w Nysie, a w następny weekend podejmują Energetyka. – Nie mamy innego wyjścia, musimy szukać punktów także w spotkaniach z czołowymi zespołami pierwszej ligi – mówił trener GTPS Jerzy Taczała . Z takim mocnym postanowieniem gorzowianie pojechali do lidera Płomienia Sosnowiec i mimo niezłej postawy na boisku przegrali 0:3.

Nie ma co liczyć, że pilanie w sobotę ułatwią gorzowianom zadanie. Joker wciąż ma realną szansę przystąpić do fazy play-off z drugiej pozycji. W ten sposób zaoszczędzi sobie nerwów (w pierwszej rundzie zagrają zespoły z miejsce 3-6) i zyska czas na solidne przygotowanie się do spotkań decydujących o awansie do Polskiej Ligi Siatkówki. W pierwszej rundzie gorzowianie przegrali w Pile 1:3. – Na bieżąco śledzę wyniki GTPS, a sobotnie spotkanie interesuje mnie szczególnie – powiedział walczący obecnie w lidze włoskiej wychowanka gorzowskiej siatkówki Sebastian Świderski . – Przecież trenerem Jokera jest Sławek Gerymski, z którym na boisku święciliśmy wielkie sukcesy w Mostostalu Kędzierzyn. Tym razem będę jednak mocno ściskał kciuki za gorzowian. Nadszedł moment, w którym zbudowany zupełnie od nowa zespół powinien udowodnić, że miejsce w szóstce mu się należy. Pilanie mają silną drużynę, ale przynajmniej u siebie musimy z nimi skutecznie powalczyć.

Spotkanie GTPS Dziewulski Inkaso Team Gorzów z Jokerem Piła rozpocznie się w hali przy ul. Czereśniowej w sobotę o godz. 17.źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved