Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Politechnika zapowiada walkę z Jastrzębskim

PLS: Politechnika zapowiada walkę z Jastrzębskim

J.W. Construction AZS Politechnikę Warszawską czeka kolejny mecz z trudnym rywalem. Po porażce 1:3 ze Skrą, akademicy podejmą w sobotę ekipę Jastrzębskiego Węgla.

Każdy mecz traktujemy tak samo. Nie ma znaczenia, czy mamy grać ze Skrą, z Jastrzębskim, czy z jeszcze innym przeciwnikiem – mówi trener J.W. Construction, Edward Skorek. – Cały czas jesteśmy maksymalnie zmobilizowani. Od samego początku rozgrywek ligowych brakuje nam punktów, dlatego staramy się je zdobywać, gdzie tylko jest to możliwe.

Zespół Jastrzębskiego Węgla przechodzi ostatnio spory kryzys. W zespole nie panuje najlepsza atmosfera. Po trzech porażkach z rzędu i słabej postawie drużyny zarząd za porozumiem stron rozwiązał kontrakt z trenerem Ryszardem Boskiem. Na jego miejsce sprowadzono szkoleniowca z Italii, Tomaso Totolo. Pod jego wodzą Jastrzębie przełamało się i w ostatnią środę gładko zwyciężyło w zaległym meczu Mostostal Kędzierzyn-Koźle. Czy to już efekty pracy nowego trenera? – W takie cuda nie uwierzę – komentuje Edward Skorek. – Moim zdaniem to Mostostal zagrał dużo słabiej, a Jastrzębie na swoim normalnym poziomie. Wystarczyło i zwyciężyli 3:0.W spotkaniu ze Skrą do gry w szeregach Politechniki wrócili w pełnym wymiarze rekonwalescenci – Mark Siebeck i Pavel Chudik. U Siebecka po kontuzji nie widać śladu. Chudik odczuwa jeszcze skutki urazu. – Pavel nie jest w pełni sił, jego noga nie jest jeszcze w pełni sprawna – tłumaczy trener Skorek. – Zagrał w spotkaniu przeciwko Skrze i nie poszło mu najgorzej, jednak to na pewno nie to, na co normalnie go stać.

Meczu z Jastrzębskim Węglem nie obawiają się także zawodnicy stołecznej drużyny. Zgodnie twierdzą, że postarają się o niespodziankę. Doskonale zdają sobie sprawę, jak potrzebne są punkty do tabeli Polskiej Ligi Siatkówki i dlatego zrobią wszystko, aby na własnym parkiecie pokonać ekipę gości.

Do końca rundy zasadniczej zostało nam kilka meczów – mówi Radosław Rybak, atakujący J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska. – Losy ligowej tabeli potoczyły się tak, że te słabsze drużyny w spotkaniach z „wielką czwórką” sprawiły niespodzianki i zdobywały punkty. My teraz chcąc spokojnie zająć ósme miejsce i dalej grać w play-off’ach musimy także wygrywać z najlepszymi. Mieliśmy to prawie pewne, ale przez te niespodzianki niestety nadal jesteśmy zagrożeni strefą spadkową. Nie wystarczy tu jeden mecz, musimy wygrać co najmniej dwa spotkania. Na pierwsze zwycięstwo szansa będzie już w sobotę w pojedynku z Jastrzębiem. Jesteśmy więc bardzo zmobilizowani. Nie chodzi o to, aby zrewanżować się Jastrzębianom za porażkę z pierwszej rundy. Chodzi nam tylko o zdobycz punktową.

Rybak odnosi się do słabej postawy zawodników z Jastrzębia. Twierdzi, że skoro mają problemy, to Politechnika powinna to wykorzystać. Na pewno słaba atmosfera, jaka panuje w zespole Tomaso Totolo, ułatwi zadanie „Inżynierom”.

Jastrzębski Węgiel od jakiegoś czasu gra tylko jednym zawodnikiem – Grześkiem Szymańskim. To on zdobywa tam zdecydowaną większość punktów. Reszta chłopaków wydaje się być ostatnio w trochę słabszej formie, stąd słaba postawa zespołu z Jastrzębia w kilku poprzednich spotkaniach. Nie panuje tam najlepsza atmosfera, zawodnicy mówili o tym oficjalnie. Teraz jeszcze przeszli zamieszanie związane ze zmianą trenera. Można się jednak spodziewać, że po sprowadzeniu nowego szkoleniowca z Włoch ta drużyna pozbiera się i będzie grała tak, jak powinna. Tylko, że nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Ten człowiek nie zna języka polskiego i ciężko może być mu dotrzeć do siatkarzy. Nie potrafił zrobić tego trener Bosek w ostatnim okresie, więc Włochowi będzie jeszcze trudniej – kończy Radek Rybak.

Mecz J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej z Jastrzębskim Węglem rozpocznie się w sobotę 10 marca o godz. 15.00 w warszawskiej hali Koło. Transmisję na żywo przeprowadzi Polsat Sport i TV4.

Przygotował: Adrian Komorowski, www.siatkowka.azspw.pl.

źródło: siatkowka.azspw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved