Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal musi ograć Jadar

PLS: Mostostal musi ograć Jadar

W sobotę siatkarze kędzierzyńskiego Mostostalu podejmują radomski Jadar. Kędzierzynianie przegrali w środę na własnym parkiecie z Jastrzębskim Węglem. Teraz muszą wygrać...

Ale w meczu z Radomiem liczę na punkty i wierzę, że je zdobędziemy – Kłopotem może być choroba środkowego Damiana Domonika, bo oprócz niego mamy na tę pozycję jeszcze tylko Marcina Nowaka. Mykola Karzov, którego wypożyczyliśmy z Jadaru, zgodnie z umową między klubami nie może w tym meczu wystąpić – mówi Kazimierz Pietrzyk.

Goście w ostatnich trzech kolejkach byli sprawcami sensacji: pokonali Rzeszów, Jastrzębie, urwali punkt Olsztynowi. – Jedziemy do Kędzierzyna po zwycięstwo – zapowiedział Maciej Pawliński. – Jeśli udałoby się nam zdobyć punkty, a nasi rywale straciliby je, będziemy na trzy kolejki przed końcem rundy w komfortowej sytuacji – mówi radomianin.Trener Mostostalu Andrzej Kubacki mobilizuje swój zespół do walki: – Wygraliśmy w Radomiu, nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy powtórzyć tego wyniku w sobotę. Wierzę, że wygramy za trzy punkty. Ostatnie wyniki Radomia mogą robić wrażenie, ale wychodzimy na parkiet po to, by wygrać i zapewnić sobie udział w play-off – mówi Kubacki. – Liczymy na wsparcie kibiców, bo przy ich dopingu zawodnicy grają dużo lepiej. Zwłaszcza ci najmłodsi, jak Bartek Kurek czy Kuba Jarosz.

Kędzierzyn w przypadku zwycięstwa zapewni sobie utrzymanie w PLS na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego.

Mostostal – Jadar, sobota, godz. 17

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved