Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: Dzisiaj było dobrze

Mariusz Sordyl: Dzisiaj było dobrze

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa przegrał 1:3 z PZU AZS Olsztyn. - To zwycięstwo nas bardzo cieszy, jako że spotkanie mogło się potoczyć zupełnie inaczej - powiedział II trener zespołu gości, Mariusz Sordyl.

W pierwszym secie gospodarze prowadzili wyraźnie, pozwolili jednak dospodarzom dojść i przegrali tę partię. W trzecim przewagę mieli goście i ją roztrwonili, ale w końcówce potrafili postawić kropkę nad „i”. Podopieczni trenera Ireneusza Mazura zachowali zimnę krew. – Taki rozwój wypadków w tych partiach bardzo nas cieszy – dodaje Mariusz Sordyl. – Zespół pokazał charakter w trudnych chwilach, była w nim duża siła psychiczna.

Mariusz Sordyl podkreślił, że spotkanie stało na dobrym poziomie. – Decydującym o zwycięstwie elementem był blok – powiedział. – Zdobyliśmy nim osiemnaście punktów, a w tym dziewięć w ostatnim secie. To chyba przeważyło. Atak obu drużyn był porównywalny.

Olsztyńska maszynka funkcjonowała doskonale. Paweł Papke w profesorskim stylu zdobywał punkty. Wyraźnie dochodzi do swojej wielkiej formy. We wspomnianym bloku PZU AZS świetnie funkcjonował Marcin Możdżonek.

Na pewno laurki należą się innym zawodnikom – dodał Mariusz Sordyl. – Marcin Lubiejewski wchodził na zmiany i robił to co do niego należało. Jeżeli już można za coś przyczepić do gry naszego zespołu, to zbyt dużej liczby własnych blędów.

W jutrzejszym spotkaniu J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska – Jastrzębski Węgiel, Mariusz Sordyl nie przewiduje niespodziewanych rozstrzygnięć. – Meczu siatkarzy Jastrzębia z Mostostalem nie widziałem – mówi. – Nie wierzę w jakieś cudowne dokonania nowego trenera w ciągu kilku dni pracy. W tym okresie może zmienić się psychiczne nastawienie zespołu, który jest prowadzony przez nowego szkoleniowca. Uważam, że zespół z Jastrzębia zacznie kiedyś grać tak jak oczekują od niego wszyscy, tak jak wskazywałby skład zespołu.

źródło: pls.pl