Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Duże zainteresowanie finałem Pucharu Polski

Duże zainteresowanie finałem Pucharu Polski

- Zainteresowanie finałowym turniejem Pucharu Polski siatkarzy jest bardzo duże - mówi prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk. - Mamy telefony z sprawie kupna biletów spoza naszego okręgu.

Zamówieniami zbiorowymi są zainteresowani kibice z Bełchatowa, Częstochowy i Rzeszowa. Wszystkim zainteresowanym radziłbym zaopatrzyć się już teraz w wejściówki w internecie. W kasach będzie sprzedaż jak ewentualnie coś zostanie.

W woj. świętokrzyskim w siatkówce najwyżej notowanym zespołem jest KSZO Ostrowiec Św. który gra w I lidze kobiet. Z tego miasta pochodzi wicemistrz świata Grzegorz Szymański oraz były reprezentant Polski Radosław Wnuk. W MKS Kielce grał Piotr Łuka. Ze Skarżyska Kamiennej pochodzi Michał Jaszewski. – Jakby pozbierać wszystkich, którzy pochodzą z naszego okręgu, to mogłaby zebrać niezła szóstka – podkreśla Jacek Sęk.Szef świętokrzyskiej siatkówki dodaje, że miasto żyje sportem. Największe tradycje mają piłka ręczna i nożna. – Kolporter Korona Kielce ma pucharowe ambicje – mówi Jacek Sęk. – Warto podkreślić, że władze miasta dużo inwestują w sport, w rozbudowę infrastruktury. Doceniają rolę kultury fizycznej. Właśnie w nowej hali rozegrany zostanie w połowie kwietnia finałowy turniej Pucharu Polski.

Gospodarze liczą, że przyjazd ośmiu czołowych drużyn polskich, wpłynie na popularyzację siatkówki w regionie. W kilku miastach są silne sekcje juniorskie i młodzieżowe, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved